Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Департамент боротьби з торгівлею людьми: в угрупуванні «чорних трансплантологів» були провідні київські лікарі

0 20

Департамент боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми МВС України у взаємодії з Держприкордонслужбою ліквідовав транснаціональне злочинне угрупування, що займалося незаконною трансплантацією нирок. До складу угрупування входило четверо провідних лікарів київської клініки ім. Шалімова. Про це на прес-конференції в Києві повідомив начальник ДБКТЛ МВС України Юрій Кучер, передає УНІАН

За його словами, до цього ОЗУ входило дванадцять осіб, керував якими громадянин Ізраїлю. Встановлено, що це ОЗУ близько трьох років за допомогою мережі Інтернет вербувало і переміщувало за кордон до Азербайджану і Еквадору громадян України, Росії, Молдови, Білорусі і Узбекистану з метою вилучення у них нирок для подальшої трансплантації заможним реципієнтам у Ізраїлі, країнах Європи та Азії.

Також операції з «чорної трансплантології» інколи здійснювалися українськими лікарями в Києві, а інколи вони виїжджали для надання «медичної допомоги» за кордон.

Як правило, донорами ставали малозабезпечені громадяни, яким пропонували продати свою нирку за 10 тис. дол., при цьому найбільшим «попитом» користувалися донори-жінки віком від 18 до 25 років, які мали добрий стан здоров’я. На уточнююче запитання УНІАН, яке стосувалося українських лікарів, Ю. Кучер зазначив, що у одного з них під час обшуку було вилучено готівкою 200 тис. дол. і ще чимала сума у валюті була на банківському рахунку. Крім того, ця людина мала автомобілі престижних марок, будинки в передмісті Києва.

Стосовно членів угруповання порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 149 (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) Кримінального кодексу України.

Теги:

Новини права, чорні трансплантологи, ККУ, ОЗГ, організоване злочинне угруповання, міжнародна злочинність, мафія, донор, реципієнт
Новости права, международная преступность, ОПГ, трансплантация органов, уголовная ответственность, угоовное право

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар