Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Денис Чернишов: розпочато активну фазу інтеграції психіатричної допомоги в загальносоматичну мережу відповідно до концепції розвитку охорони психічного здоров᾽я в Україні на період до 2030 року

0 75

Центром охорони здоров’я ДКВС України чітко визначений вектор руху за напрямом забезпечення зміни стратегічних пріоритетів лікування пацієнтів з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин серед засуджених та осіб, узятих під варту. Про це заявив заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов. У плані заходів, які увійшли до Паспорту реформи пенітенціарної системи, прописані завдання, в основі яких закладені конвенціональні  принципи.

«У відповідності до посібника «Охорона здоров’я та медична етика в пенітенціарних установах», підготовленого у 2016 році за підтримки Ради Європи,  в якому авторами зазначається, що особливу увагу під час первинного медичного огляду  необхідно приділяти таким критеріям, як: ознаки серйозних психічних розладів, суїцидальні фактори ризику, історія та ознаки алкогольної або наркотичної залежності, а також симптомів абстиненції,  ДУ «ЦОЗ ДКВС України» передбачено штатним розписом наявність в кожній медичній частині та медичній установі  наявність лікаря-психіатра. Ставки лікарів-наркологів будуть введені поступово. У разі фактичної відсутності у штаті лікаря-психіатра, лікаря-нарколога налагоджений зв’язок із лікарями-психіатрами, наркологами  територіальних закладів охорони здоров’я МОЗ України», – додав заступник Міністра.

Окрім цього, за словами Дениса Чернишова, виконані ремонтні роботи по окремому психіатричному блоку на базі ТМО «Психіатрія» для пацієнтів з психічними та поведінковими розладами з числа тих, що тримаються у Державній установі «Київський слідчий ізолятор» та потребують госпіталізації до психіатричного стаціонару.

«У квітні 2019 року закінчено розробку та впроваджено в роботу реєстраційну форму пацієнтів з психічними та поведінковими розладами, що тримаються в установах ДКВС України. У квітні-травні поточного року розпочато роботу щодо відпрацювання концепції моделювання психіатричної допомоги у закладах охорони здоров’я ЦОЗ ДКВС України», – резюмував Денис Чернишов.

Джерело: https://minjust.gov.ua

Залиште коментар