Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Демократія в Україні: від недоліків до гібриду

0 59

Аналітичний підрозділ британського журналу The Economist в четвертий раз представив рейтинг демократії країн світу Democracy Index-2011.

Україна посіла 79 місце серед 167 держав, погіршивши свої показники, в порівнянні з 2010 роком, практично по всіх пунктах.

Рейтинг складається на основі п’яти параметрів: виборчий процес і плюралізм, функціонування уряду, активність населення в політичному процесі, політична культура і цивільні свободи.

Держави відносять до одного з чотирьох режимів влади: “повна демократія”, “збиткова демократія”, “гібридний режим”, “авторитарний режим”.

Минулого року Україна посідала 67 місце і знаходилася в категорії “збиткових демократій”, а цього року вона потрапила на перший рядок в сегменті “гібридних режимів” (при яких вибори проводяться під контролем влади, а громадянські свободи дотримуються частково).

“У Україні підірвані демократичні досягнення померанчевої революції, включаючи проведення виборів, свободу ЗМІ і ставлення до опозиції. Мало хто вірить в те, що засудження колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко до семи років ув’язнення не є прикладом грубого нехтування юридичної системи заради політичних цілей”, – удеться в звіті.

“Повна демократія” відзначена у 25 країнах. З колишніх соціалістичних держав в цьому списку присутня лише Чехія.

Найвищі показники, за традицією, у скандінавських країн – Норвегії, Ісландії, Данії, Швеції, не відстають від них Нова Зеландія і Австралія.

Нагадаємо, в 2008 році Україна посідала в рейтингу 53 місце, а 2006 року – 52 місце.

Джерело:

Бі-Бі-Сі

Залиште коментар