Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Діяльність саморегульованих організацій визначать базовим законом

0 44

Саморегульованим організаціям мають намір передати окремі функції з регулювання господарської та професійної діяльності, які зараз здійснюються органами державної влади.

Це передбачено Концепцією реформування інституту саморегулювання в Україні, затвердженої постановою Кабміну від 10 травня 2018 року № 308-р. Концепцію планується реалізувати протягом 2018 – 2019 років.

Так, заплановано врегулювати окремим законом загальні положення саморегулювання господарської та професійної діяльності, правові та організаційні засади створення і діяльності саморегулівних організацій. Спеціальними законами в різних сферах можуть бути визначені особливості регулювання суспільних відносин щодо створення та діяльності спеціальних саморегулівних організацій.

Передбачається, що вступ в саморегульовану організацію може бути добровільним або обов’язковим (що встановлюється спеціальним законом). По одному виду діяльності може діяти кілька саморегулівних організацій (якщо інше не визначено законом). Делегування повноважень саморегулівної організації встановлюється спеціальними законами, для цього можуть бути визначені спеціальні критерії.

Саморегульовані організації можуть діяти в будь-якій сфері господарської або професійної діяльності з урахуванням наступних обмежень:

– не можуть діяти в сферах національної безпеки і оборони, забезпечення правопорядку;

-діяльність саморегулівних організацій не може бути спрямована на порушення економічної конкуренції;

– інші обмеження можуть бути встановлені виключно законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров’я населення, захисту прав і свобод людини.

Обов’язкове членство повинно бути обґрунтованим, зокрема:

– обов’язковість членства всіх суб’єктів господарської або професійної діяльності в саморегулівної організації може встановлюватися законами в разі покладання на таку організацію законом функцій з регулювання господарської або професійної діяльності;

– суб’єкт господарської або професійної діяльності може бути також зобов’язаний законом вступити в одну з саморегульованих організацій, яким делеговано функції органу державної влади.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар