Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Число документів суворої звітності хочуть скоротити

0 10

Уряд подав до парламенту два законопроекти N11035-11036, якими запропоновано виключити з 24 законів згадки про документи суворого обліку, звітності і фінансової звітності.

Це необхідно для “спрощення і здешевлення процедур, пов’язаних з реалізацією прав, свобод і обов’язків громадян”, вважає міністр юстиції Олександр Лавріновіч.

Як пише КоммерсантЪ-Украина в матеріалі “Менше строгості”, його незадоволеність викликає те, що виробництво бланків документів є витратним і підлягає ліцензуванню. При цьому витрати не гарантують відповідного захисту від протиправних посягань на права або власність кінцевого споживача.

Статус документів суворої звітності, зокрема, втратять торгівельні патенти, ліцензії на проведення господарської діяльності (включаючи операції з ядерними матеріалами, телекомунікаційні і фінансові послуги, користування радіочастотним ресурсом), сертифікати безпеки і якості продуктів харчування, свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану, про загальнообов’язкове соціальне страхування, квитки на транспортні перевезення, туристичні ваучери, квитанції про накладення штрафу про адміністративне порушення, акцизні марки, бланки протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу, санітарно-епідеміологічні сертифікати, страхові поліси, у тому числі ОСАГО, свідоцтва платника єдиного податку, виписки з єдиного державного реєстру, бланки про примусове вилучення майна.

У Мін’юсті не вказують, які документи суворої звітності збережуть спеціальний статус, але це можуть бути паспорти, військовий квиток тощо. Крім того, із списку документів суворої звітності пропонується вилучити бюлетені, які використовуватимуться на виборах Президента України і народних депутатів.

Теги:

Міністерство юстиції України, документ, документ суворої звітності

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар