Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Чиновників штрафуватимуть за зволікання і несумлінність?

0 22

В Мінекономрозвитку і торгівлі підготували законопроект щодо відповідальності за порушення порядку надання адміністративних послуг.

Згідно з документом, чиновник, вперше викритий у такому порушенні, заплатить штраф у розмірі до 750 грн. У разі повторного порушення його розмір збільшиться до 1190 грн. Про це пише “Комерсант-Україна”.

Закон “Про адміністративні послуги”, який був прийнятий на початку вересня, набув чинності 7 жовтня. Його дія поширюється на видачу витягів з реєстрів, свідоцтв, довідок і копій документів.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі оприлюднило законопроект, яким пропонується доповнити Кодекс про адміністративні правопорушення статтею про встановлення відповідальності за порушення порядку надання адміністративних послуг. Згідно з цією статтею, за несвоєчасне повідомлення про відмову в наданні адміністративних послуг, порушення термінів їх надання, безпідставну відмову або стягнення плати за них, а також надання адміністративних послуг за межами відповідних приміщень передбачається штраф у розмірі від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 750 грн). Якщо протягом року чиновник знову зробить подібне порушення, то йому доведеться заплатити від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів (від 750 до 1190 грн).

“Законопроектом також пропонується надати право складати протоколи про порушення представникам Антимонопольного комітету або адміністраторам центрів надання адмінпослуг”,- повідомили в міністерстві. Варто зазначити, що цей документ буде проходити громадське обговорення протягом місяця, після чого в доопрацьованому вигляді буде переданий в Кабінет міністрів.

Голова Всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу “Фортеця” Оксана Продан вважає, що законопроект взагалі не буде діяти. “Згідно з документом, приймати рішення про застосування адміністративних санкцій може співробітник дозвільного центру. А це такий самий чиновник, який також може не виконувати свої обов’язки”,- пояснила вона.

Теги:

адміністративні послуги

Джерело:

Коммерсант-Украина

Залиште коментар