Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Чим живе підрозділ “Альфа”

0 30

Спецпідрозділ СБУ по боротьбі з тероризмом “Альфа”, один з найбільш засекречених в Україні, бере участь у гучних арештах і перестрілках, а також охороняє депутатів і свідків у важливих кримінальних справах. Так, саме бійці “Альфи” брали участь у спецоперації зі знешкодження кілера Аслана Дикаєва в Одесі та затриманні екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, розповів колишній начальник відділу спецоперацій знаменитого управління “А” в Києві Сергій Скорохватов в інтерв’ю “Комсомольській правді в Україні”.

Екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка затримували бійці спецпідрозділу СБУ “Альфа”, оскільки він вважався небезпечним.

“Слідчий у справі Юрія Луценка постановив затримати екс-міністра. Природно, що це було доручено спецназу СБУ – не міліцію ж просити затримати свого колишнього керівника! При цьому враховувалося, що у Луценка була бойова зброя, яку він міг застосувати”, повідомив Сергій Скорохватов. За словами ветерана, спецназівці провели затримання дуже коректно. “Хоча треба віддати належне Юрію Віталійовичу – він поводився гідно”, – визнав Скорохватов.

Також співробітники “Альфи” затримували екс-генерала МВС Олексія Пукача.

“Альфівці” також мають захищати учасників кримінального процесу, співробітників правоохоронних органів та членів їхніх родин, якщо для них є загроза. Причому не тільки в Україні, а й за її межами. Наприклад, саме “альфівці” зараз охороняють посольство України в Іраку та українського посла.

Іноді спецназівців залучають і до охорони кандидатів у депутати, якою їх, за законом, мають забезпечити перед виборами до Верховної Ради: міліція та Управління держохорони не завжди в змозі охопити всіх охочих.

“До речі, кандидата в президенти Віктора Ющенка після сумнозвісного отруєння охороняли ветерани “Альфи”, а не діючі співробітники. І, треба сказати, роботу вони виконали непогано. Під час поїздки Ющенка на Ай-Петрі виявили “хвіст”. Щоправда, потім з’ясувалося, що він не становив великої небезпеки для кандидата в президенти. Виявилося, що за Ющенком наглядали співробітники МВС. І коли мої колеги показали їм посвідчення, міліціонери відступили”, – розповів Олександр Скорохватов.

Цікаво, що бойових втрат не було за всю історію існування української “Альфи”.

В цей підрозділ йде ретельний відбір: спецперевірка, медична перевірка, оцінюються психологічна і фізична підготовка. Зі 100 претендентів беруть тільки одного. Кандидатів підбирають не тільки з нинішніх працівників СБУ, а й з випускників військових інститутів, зі спецназу аеромобільних військ, МВС, прикордонних військ, податкової міліції.

Головний критерій – бажання працювати, бійцівські якості. До п’яти років новобранець навчається, бере участь в деяких операціях і тільки після цього зараховується в штат. В “Альфі” служать тільки офіцери. Середній термін служби в “Альфі” – 10-15 років, тому що рік вважається за два. Після цього бійці переходять в інші оперативні підрозділи або йдуть у запас.

Теги:

спецпідрозділ “Альфа”, СБУ

Джерело:

newsru

Залиште коментар