Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Членам однієї родини хочуть заборонити працювати в силових структурах

0 46

Верховній Раді пропонують заборонити близьким родичам обіймати посади в міліції, прокуратурі, СБУ й судах.

Законопроект про внесення змін до закону “Про засади запобігання та протидії корупції” (№2069) внесла в парламент депутат від “Батьківщини” Тетяна Слюз. Вона пропонує розширити сферу застосування заборони на заняття посад особам, які перебувають у родинних зв’язках.

“На посади в регіональних (територіальних) органах прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України та суддів в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці не можуть претендувати особи, якщо хоча б в одному з цих регіональних органів в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці вже працює близька їм особа”, – говориться в законопроекті.

“У системі правоохоронних і судових органів чинний закон про боротьбу з корупцією не виключає можливості впливу близьких родичів на ухвалення рішень”, – заявила Слюз газеті “Комерсант-Україна”.

“Це особливо помітно на рівні районів, коли в прокуратурі працює один родич, у міліції – інший, а в суді – третій. У більшості таких випадків на місцях виникають корупційні дії”, – стверджує вона.

Згідно зі ст. 9 антикорупційного закону, заборона на роботу близьких родичів діє лише в рамках одного відомства.

Зміни, на думку Слюз, повинні торкнутися й керівників Генпрокуратури, СБУ, МВС, а також голів їхніх структурних підрозділів. Ці особи, згідно з законопроектом, не зможуть мати близьких родичів хоча б в одному з цих органів у межах усієї території України.

Залиште коментар