Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Чи можливо притягнути Росію до відповідальності за знищення МН17

0 15

Чи можливо притягнути  Росію до відповідальності за знищення МН17?

Росію не можна притягнути до відповідальності в Гаазі за знищення MH17. Так вважає заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

“Зважаючи на позицію всіх країн в Раді Безпеки ООН, це питання буде розглянуто в Радбезі. І хоч позиція Росії неконструктивна, можливість створення такого трибуналу все ще існує”, – каже вона.

Але, за словами Зеркаль, використати інструмент трибуналу в Гаазі не можна: “Треба розуміти, що ані Росія, ані Україна, ані Малайзія не є суб’єктами міжнародного суду в Гаазі. Тому цей інструмент використати не можна. Щодо блокування Росією рішень в Радбезі, то вона може заблокувати це питання не загалом, а лише зараз, але ми можемо підняти його ще раз, коли буде остаточний доклад спільної слідчої групи”.

Раніше у п’ятницю Президент України Петро Порошенко створив робочу групу з питань, пов’язаних із запровадженням міжнародного механізму притягнення до відповідальності осіб, винних у збитті Боїнга-777. Керівником групи призначено заступника міністра закордонних справ Олену Зеркаль.

Нагадаємо, рік тому в небі над Донецькою областю збили пасажирський лайнер авіакомпанії Малайзійські авіалінії, в якому 298 людей летіли з Нідерландів до Малайзії. Україна звинувачує у знищенні “Боїнга” проросійських терористів, які збили його за допомогою російської установки ЗРК “Бук”.

Кілька країн вимагають від ООН створення трибуналу у справі MH17. Україна, Нідерланди, Малайзія та Велика Британія підтримали цю пропозицію. Росія, яка намагається перекласти провину за збиття літака на Україну, висловилася проти.

 

Залиште коментар