Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Чи можливо притягнути Росію до відповідальності за знищення МН17

15

Чи можливо притягнути  Росію до відповідальності за знищення МН17?

Росію не можна притягнути до відповідальності в Гаазі за знищення MH17. Так вважає заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

“Зважаючи на позицію всіх країн в Раді Безпеки ООН, це питання буде розглянуто в Радбезі. І хоч позиція Росії неконструктивна, можливість створення такого трибуналу все ще існує”, – каже вона.

Але, за словами Зеркаль, використати інструмент трибуналу в Гаазі не можна: “Треба розуміти, що ані Росія, ані Україна, ані Малайзія не є суб’єктами міжнародного суду в Гаазі. Тому цей інструмент використати не можна. Щодо блокування Росією рішень в Радбезі, то вона може заблокувати це питання не загалом, а лише зараз, але ми можемо підняти його ще раз, коли буде остаточний доклад спільної слідчої групи”.

Раніше у п’ятницю Президент України Петро Порошенко створив робочу групу з питань, пов’язаних із запровадженням міжнародного механізму притягнення до відповідальності осіб, винних у збитті Боїнга-777. Керівником групи призначено заступника міністра закордонних справ Олену Зеркаль.

Нагадаємо, рік тому в небі над Донецькою областю збили пасажирський лайнер авіакомпанії Малайзійські авіалінії, в якому 298 людей летіли з Нідерландів до Малайзії. Україна звинувачує у знищенні “Боїнга” проросійських терористів, які збили його за допомогою російської установки ЗРК “Бук”.

Кілька країн вимагають від ООН створення трибуналу у справі MH17. Україна, Нідерланди, Малайзія та Велика Британія підтримали цю пропозицію. Росія, яка намагається перекласти провину за збиття літака на Україну, висловилася проти.

 

Комментарии