Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Чи може адвокат бути підприємцем?

0 397

Порядок оподаткування фізосіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, врегульовано ст. 178 НК. З доходів, отриманих самозайнятими особами, сплачується ПДФО.

Для осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, спрощена система оподаткування не передбачена.

Тому ФОП не може здійснювати адвокатську діяльність, а до доходів, отриманих адвокатом, не можна застосувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

При цьому законодавством не передбачено обмежень для адвоката щодо одночасного здійснення підприємницької діяльності, не пов’язаної з адвокатурою, в разі його реєстрації як підприємця.

Таким чином, адвокат не може бути підприємцем у межах адвокатської діяльності. Адвокатська діяльність не є підприємницькою і не може здійснюватися ФОП.

Якщо фізособа зареєстрована як підприємець і при цьому є адвокатом, в контролюючих органах воно відображається як ФОП з ознакою здійснення незалежної професійної діяльності.

Особливості оподаткування адвокатів-ФОП роз’яснені в листі ДФС від 21 березня 2017 року № 3782/К/99-99-13-02-03-14

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар