Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Через поновлення Станік Ківалов виступає за перепризначення всіх суддів КС за квотою Президента

21

Депутат Верховної Ради від фракції Партії регіонів, голова парламентського комітету з питань правосуддя Сергій Ківалов виступає за перепризначення призначених за квотою Президента 6 суддів Конституційного Суду у зв’язку з поновленням Сюзанни Станік на посаді судді КС. Про це йдеться в повідомленні прес-служби депутата, передають «Українські новини».

«Перша з дій, як того вимагає закон, здійснена: Станик поновлена на посаді… Разом зі Станік суддів Конституційного Суду стає вже 19, а призначених за президентською квотою – 7. Тоді як Конституція обмежує склад суду 18 суддями, а квоту Президента 6-ма… В цьому випадку, згідно із законом, можливий такий вихід: наново призначити всіх шістьох суддів за квотою Президента, включивши до їх числа Станік; при цьому можна підтвердити повноваження 5 із 6 діючих суддів», – сказано в ньому.

Ківалов відзначає, що, звільнивши Станік, Ющенко призначив одразу 3 судді КС, тому неможливо юридично визначити, хто саме з суддів, призначених у КС за квотою Президента Віктора Ющенка, зайняв місце Станік, і не можна звільнити когось одного з них.

Як повідомлялося, 28 квітня Президент Віктор Янукович поновив Сюзанну Станік на посаді судді КС у зв’язку з рішенням Вищого адміністративного суду.

У квітні 2008 року Ющенко відмінив указ від 25 березня 2004 року про призначення Станік суддею КС.

Джерело:

proUA

Комментарии