Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Через поновлення Станік Ківалов виступає за перепризначення всіх суддів КС за квотою Президента

0 21

Депутат Верховної Ради від фракції Партії регіонів, голова парламентського комітету з питань правосуддя Сергій Ківалов виступає за перепризначення призначених за квотою Президента 6 суддів Конституційного Суду у зв’язку з поновленням Сюзанни Станік на посаді судді КС. Про це йдеться в повідомленні прес-служби депутата, передають «Українські новини».

«Перша з дій, як того вимагає закон, здійснена: Станик поновлена на посаді… Разом зі Станік суддів Конституційного Суду стає вже 19, а призначених за президентською квотою – 7. Тоді як Конституція обмежує склад суду 18 суддями, а квоту Президента 6-ма… В цьому випадку, згідно із законом, можливий такий вихід: наново призначити всіх шістьох суддів за квотою Президента, включивши до їх числа Станік; при цьому можна підтвердити повноваження 5 із 6 діючих суддів», – сказано в ньому.

Ківалов відзначає, що, звільнивши Станік, Ющенко призначив одразу 3 судді КС, тому неможливо юридично визначити, хто саме з суддів, призначених у КС за квотою Президента Віктора Ющенка, зайняв місце Станік, і не можна звільнити когось одного з них.

Як повідомлялося, 28 квітня Президент Віктор Янукович поновив Сюзанну Станік на посаді судді КС у зв’язку з рішенням Вищого адміністративного суду.

У квітні 2008 року Ющенко відмінив указ від 25 березня 2004 року про призначення Станік суддею КС.

Джерело:

proUA

Залиште коментар