Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Через грип на Львівщині заборонили зустрічі затриманих та адвокатів

0 28

У зв’язку із запровадженням карантину керівництво Державного департаменту України з питань виконання покарань впровадило низку обмежувальних заходів в установах виконання покарань Львівської області та у Львівському слідчому ізоляторі. Зокрема, заборонило зустрічі засуджених та затриманих з адвокатами.

Про це повідомив заступник начальника управління Держдепартаменту України з питань виконання покарань у Львівській області по соціальній роботі Мирослав Демків, пише ЗІК.

«Відповідно до цього, у виправних закладах області заборонено короткострокові та тривалі побачення, переведення осіб, узятих під варту, та засуджених із однієї камери до іншої, проведення масових заходів (навчання в школах, спортивні змагання) та відвідування установ представниками громадських організацій. Також заборонено переведення осіб, узятих під варту, та засуджених до інших установ, вивезення на слідчі дії, на допит до слідчих, заборонені зустрічі з адвокатами», – розповів Демків.

Натомість, за словами Демківа, до раціону засуджених додали більше цибулі та часнику, а також ввели лимони з лікувально-профілактичними чаями.

Водночас, як пише видання, у виправних закладах Львівської області на цей час не зафіксовано жодного випадку захворювання на грип осіб, які перебувають в установах Державної кримінально-виконавчої служби України – ні на сезонний грип, ні «каліфорнійський», ні «пташиний». Зафіксовано лише простудні захворювання (ГРЗ), які навіть у порівнянні з відповідним періодом минулого року зменшилися на 30%.

У свою чергу, співголова Харківської правозахисної групи, представник Харківського інституту соціальних досліджень Євген Захаров наголосив, що зустрічі адвокатів та затриманих у виправних закладах Львівщини не можна забороняти через грип.

«Думаю, цього не можна було робити. Навіть Міністр юстиції України у коментарях заявляє, що участь у масових заходах – це справа кожного. Щодо зустрічі адвоката з клієнтом, то у нас немає такої жахливої ситуації, коли така зустріч може сильно впливати на поширення хвороби. До речі, адвокат може одягти маску», – сказав він.

На думку правозахисника, замість такого рішення мали б бути передбачені інші заходи, які б дали змогу проводити зустрічі підсудних з адвокатом. «Відтак через ці речі затягується слідство, суди, а людина довше перебуватиме у слідчому ізоляторі», – додав Євген Захаров.

Джерело:

proUA

Залиште коментар