Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Cемінари щодо біженців для суддів

0 16

У Львові відбувся одноденний семінар для суддів Львівського апеляційного адміністративного суду та суддів Волинського, Закарпатського, Івано-Франківського, Львівського, Тернопільського окружних адміністративних судів, які спеціалізуються на розгляді спорів щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового захисту, примусового повернення і примусового видворення іноземця чи особи без громадянства з України та спорів, пов’язаних із перебуванням іноземця та особи без громадянства в Україні. Семінар організовано та проведено Регіональним представництвом Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Білорусії, Молдові та Україні (за кошти регіональної програми захисту біженців) спільно з Вищим адміністративним судом України.

Метою семінару було ознайомлення суддів з ситуацією з біженцями в світі та Україні, особливостями процедури визначення їх статусу та останніми змінами законодавства України у сфері міграції. Дмитро Плечко, Радник з правових питань Регіонального представництва УВКБ ООН надав практичні рекомендації суддям щодо використання інформації розміщеної на веб-сайті Регіонального представництва: по країнам походження біженців та матеріалів з контрольного переліку для судді, необхідних для якісного розгляду спорів щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового захисту.

Юристами Міжнародного Фонду охорони здоров’я та захисту довкілля “Регіон Карпат” був викладений аналіз релевантних прецедентів Європейського суду прав людини (за ст. ст.. 3, 5, 13 ЄКПЛ) та національної практики щодо задоволення скарг іноземців по спорах щодо: статусу біженця (50 рішень з 2008 р. по 2012 р. доступних на веб-сайті Регіонального представництва) та примусового видворення іноземця чи особи без громадянства з України (17 рішень доступних на веб-сайті Регіонального представництва див. розділ ІІІ). Юрист JRS звернула увагу суддів на важливість наслідків їх рішення, що може призвести до втрати здоров’я чи навіть життя біженця у випадку його неправомірного примусового видворення з України.

Подібний захід мав місце в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду для суддів вищезгаданого та Одеського апеляційного адміністративного суду.

До кінця року планується проведення ще двох семінарів для окружних та апеляційних адміністративних судів Києва та Харкова. 

Теги:

міграційна політика, ВАСУ

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар