Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Буш підписав закон про прослуховування телефонів

0 17

Президент США Джордж Буш підписав законопроект, що дозволяє спецслужбам прослуховувати клієнтів американських мобільних операторів на користь боротьби з тероризмом.

За словами президента, даний законопроект є принципово новою мірою в законодавстві, яка необхідна для безпеки громадян США, передає Associated Press.

Раніше законопроект про прослуховування був схвалений сенатом конгресу США.

Даний законопроект викликав багатомісячні дебати в конгресі і американському суспільстві, проте у результаті сенатори проголосували за варіант, що влаштовує президента США, більшістю 69 до 28.

В остаточному тексті не знайшлося місця поправкам, що пропонувалися, про зняття судової недоторканності з телекомунікаційних компаній, що брали участь в програмі секретного прослуховування громадян після терактів 11 вересня 2001 р.

Очікується, що після підписання документа Дж.Бушем будуть анульовані судові позови до мобільних операторів, що апелюють до конституційних прав про таємницю приватної кореспонденції. Це дозволить компаніям уникнути виплат в сотні мільйонів доларів.

Крім того, затверджений законопроект санкціонує доступ спецслужб до електронних листів від іноземних відправників, які зберігаються на американських серверах.

Нагадаємо, після терактів 11 вересня Агентство національної безпеки США (NSA) почало таємно відстежувати всі телефонні розмови на території країни. Найбільші телефонні компанії США – AT&T, Verizon і BellSouth – на вимогу влади почали надавати агентству відповідну інформацію.

Проте, коли цей захід став надбанням гласності, NSA поспішило повідомити, що програма уряду не включає безпосередньо прослуховування розмов або незаконне підключення до телефонних ліній. NSA нібито цікавить тільки, хто кому телефонує, а також дата і тривалість розмови.

 

Джерело:

INTV

Залиште коментар