Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Бум фінансових пірамід

0 23

МВС б’є тривогу: у відомстві підрахували, що в українському інтернет-просторі працює близько сотні таких фінансових пірамід. Ще кілька років тому в мережі їх були одиниці.

Правда, порівнюючи з Росією, це не так вже і багато — там їх близько 10 тисяч. Але для України це бум фінансових афер в інтернеті. Дві з сотні вже знаходяться в міліційній розробці.

“Ми провели спецоперацію “Трікстер”, і в Одеській і Дніпропетровській областях виявили дві “піраміди”, — розповів оперуповноважений Управління по боротьбі з кібер злочинністю МВС Михайло Стришенець. — Наприклад, дніпропетровські шахраї створили сайт, де зазивали перераховувати гроші, обіцяючи від 100% річних. У нас є заяви від п’яти постраждалих, вони втратили 150 тисяч гривень, тобто 30 тисяч гривень кожен. А одеська “піраміда” пропонувала вкласти певну суму, аби потім вкладник отримав авто. Там вже 150 постраждалих, і не лише з України”.

По словах Стрішенця, організаторів пірамід міліція зараз може залучити лише за шахрайство: “Але для цього потрібні заяви постраждалих. Коли в КК з’явиться стаття “Створення фінпіраміди”, ми зможемо направлятися до організаторів з перевірками. Зараз ми можемо лише спостерігати, моніторити соцмережі і чекати заяв від громадян. А багато їх не пишуть: бояться, що в “піраміді” брали участь і родичі, які також вкладали гроші, а в заяві треба вказувати прізвища тих, хто був в ланцюжку фінпирамиди. Такі побоювання марні, до відповідальності залучимо кінцевого одержувача”.

У МВС також попереджають, що більше стає і шахраїв-одинаків. Вони реєструються на інтернет-аукціонах, пропонуючи товар, якого насправді не існує, беруть завдаток і зникають.

Джерело:

Дело

Залиште коментар