Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Боржників, що ухиляються від виконання судового рішення, обмежуватимуть у праві виїзду за кордон

0 15

Осіб, які ухиляються від виконання судового рішення та відносно яких в органах державної виконавчої служби Мін’юсту перебувають на виконанні виконавчі документи, обмежуватимуть у праві виїзду за кордон. По це йдеться у спільному листі Міністра юстиції Миколи Оніщука та Голови Державної прикордонної служби України Миколи Литвина щодо запровадження єдиного порядку застосування державними виконавцями деяких норм чинного законодавства.

Лист видано з метою міжвідомчого врегулювання існуючого на сьогодні порядку виїзду за кордон осіб, які мають невиконані зобов’язання, покладені на них рішеннями судів, у тому числі зі сплати аліментів. Чинне законодавство, зокрема, Закон України «Про порядок виїзду з України та в’їзд в Україну громадян України», Закон України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», встановлює, що наявність в особи невиконаних зобов’язань, покладених на неї судовим рішенням, є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України.

Як зазначається у листі, питання щодо такого обмеження, згідно з вимогами законодавства, вирішуватиметься в судовому порядку.

Зокрема, оформлення та направлення подань до суду здійснюватиметься державними виконавцями в порядку, визначеному положеннями Цивільного процесуального кодексу України. Подання щодо обмеження особи у праві виїзду за межі України готуватиметься відповідними відділами державної виконавчої служби.

Після надходження ухвали суду про тимчасове обмеження особи (боржника) у праві виїзду за межі України до виконання нею своїх зобов’язань державний виконавець не пізніше наступного дня направлятиме засвідчену судом копію ухвали для виконання до Адміністрації Державної прикордонної служби України.

Адміністрація Державної прикордонної служби України не пізніше наступного дня після надходження зазначеної ухвали суду прийматиме її до виконання.

Постановка на контроль осіб (боржників), яких згідно з судовими рішеннями тимчасово обмежено у праві виїзду за межі України, або їх зняття з контролю готуватиметься Окремим центром управління ризиками Державної прикордонної служби України та безпосередньо здійснюватиметься Окремим відділом обробки даних ЦП ГАІС «Гарт» Державної прикордонної служби України.

У разі виконання боржником відповідних зобов’язань, у тому числі аліментних, та закінчення виконавчого провадження державний виконавець виноситиме відповідну постанову, копія якої підлягатиме обов’язковому направленню до Адміністрації Державної прикордонної служби України для своєчасного зняття особи (боржника) з контролю.

Спільний лист Міністра юстиції Миколи Оніщука та Голови Держприкордонслужби Миколи Литвина доведено до відома керівників регіональних органів та відділів державної виконавчої служби Мін’юсту, а також органів Державної прикордонної служби України.

Залиште коментар