Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Боротьбу з корупцією вирішили відкласти

0 17

Міністр юстиції Олександр Лавринович надіслав до адміністрації президента лист, в якому говориться про недоцільність підготовки проекту закону про створення спеціального уповноваженого органу з питань антикорупційної політики.

“У Україні сьогодні фактично почалася реформа системи правоохоронних органів. За її підсумками буде визначено, який правоохоронний орган відповідає за боротьбу з корупцією в країні… До протидії корупційним проявам необхідно підходити системно і лише після завершення названих реформ. Тому законодавче врегулювання питання про статус ОАП і його функціях є передчасним”, — говориться в листі, текст якого має в своєму розпорядженні “Комерсант-Україна”.

Джерело в АП відзначило, що рішення Мін’юсту відкласти створення ОАП погоджене з главою держави.

У Міністерстві юстиції підтвердили призупинення створення структури у боротьбі з корупцією, але запевнили, що ця пауза не буде тривалою. Тим часом інформоване джерело в АП запевняє, що в короткі терміни завершити реформу не вдасться: “Якщо бути реалістом, то цього закону не буде ще як мінімум два роки”.

До набуття чинності закону про ОАП деякі функції цього органу Віктор Янукович поклав на Мін’юст. “Існує також Національний антикорупційний комітет (НАК) при Президентові, якого можна вважати тим незалежним органом, створення якого вимагає ЄС”, – відзначає спеціаліст мін01.єсту Інна Фесенко. Експерти ж вважають ці аргументи непереконливими.

Створення ОАП є одним з вимог плану дій візової лібералізації (ПДВЛ) з Євросоюзом. Раніше в ЄС відзначали, що не можуть перейти до другого етапу виконання ПДВЛ до рішення питання відносно антикорупційного органу.

Теги:

антикорупційне законодавство, Міністерство юстиції України

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар