Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Богдан Футей: У США справа Тимошенко не дійшла би до суду

20

Суд на колишнім прем’єром України Юлією Тимошенко суперечив принципам верховенства права, вважає американський федеральний суддя Богдан Футей. Він уважно стежить за розвитком правової системи України. В інтерв’ю Радіо Свобода американський суддя також висловив стурбованість тим, що в Україні загальмувала реформа судочинства.

– Я працюю в цій ділянці вже 20 років і дуже турбуюся тим, що якраз тепер діється. Згідно з Конституцією, Україна є демократичною державою, де існує верховенство права і де має бути судова незалежна влада. На жаль, все це тільки на папері написано. А якщо немає верховенства права, немає незалежної судової влади, то тоді є авторитаризм. Вирок, який оголосили 11 жовтня колишньому Прем’єр-міністрові, ці звинувачення – нічого не значать. Президент Кравчук найкраще сказав: якщо звинувачувати когось за перевищення повноважень, то треба чотирьох Президентів брати до відповідальності і 18 Прем’єр-міністрів. Це все, як виглядає, зроблено для того, щоб звести політичні рахунки з лідером опозиції. В цьому процесі ні досудові процедури не дотримувалися, ані судові процедури. Конституція України гарантує змагальну систему. Чи ви бачили в цьому процесі змагальну систему? Абсолютно її не було. Я був свідком цього всього. Були процесуальні порушення і вони ставлять питання про захист основоположних свобод, закріплених у Конституції. І ви знаєте що мене найбільше дивує? Що в Америці – якщо б щось подібне діялося – то американська Палата адвокатів, юристи обов’язково би висловили свою думку – як правова держава має працювати згідно з конституційними гарантіями. В Україні, де є Спілка юристів, де Спілка адвокатів, де Світовий Конгрес українських юристів – чому вони не говорять? Де, між іншим, Комітет правової політики Верховної Ради чи з питань суду? Чому вони не звертають на це уваги? Відповідальність має бути всіх для збереження правової системи і верховенства права!

Теги:

Футей Богдан, правова держава, верховенство права, Тимошенко Ю.

Джерело:

Радіо свобода

Комментарии