Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Богдан Футей: У США справа Тимошенко не дійшла би до суду

0 20

Суд на колишнім прем’єром України Юлією Тимошенко суперечив принципам верховенства права, вважає американський федеральний суддя Богдан Футей. Він уважно стежить за розвитком правової системи України. В інтерв’ю Радіо Свобода американський суддя також висловив стурбованість тим, що в Україні загальмувала реформа судочинства.

– Я працюю в цій ділянці вже 20 років і дуже турбуюся тим, що якраз тепер діється. Згідно з Конституцією, Україна є демократичною державою, де існує верховенство права і де має бути судова незалежна влада. На жаль, все це тільки на папері написано. А якщо немає верховенства права, немає незалежної судової влади, то тоді є авторитаризм. Вирок, який оголосили 11 жовтня колишньому Прем’єр-міністрові, ці звинувачення – нічого не значать. Президент Кравчук найкраще сказав: якщо звинувачувати когось за перевищення повноважень, то треба чотирьох Президентів брати до відповідальності і 18 Прем’єр-міністрів. Це все, як виглядає, зроблено для того, щоб звести політичні рахунки з лідером опозиції. В цьому процесі ні досудові процедури не дотримувалися, ані судові процедури. Конституція України гарантує змагальну систему. Чи ви бачили в цьому процесі змагальну систему? Абсолютно її не було. Я був свідком цього всього. Були процесуальні порушення і вони ставлять питання про захист основоположних свобод, закріплених у Конституції. І ви знаєте що мене найбільше дивує? Що в Америці – якщо б щось подібне діялося – то американська Палата адвокатів, юристи обов’язково би висловили свою думку – як правова держава має працювати згідно з конституційними гарантіями. В Україні, де є Спілка юристів, де Спілка адвокатів, де Світовий Конгрес українських юристів – чому вони не говорять? Де, між іншим, Комітет правової політики Верховної Ради чи з питань суду? Чому вони не звертають на це уваги? Відповідальність має бути всіх для збереження правової системи і верховенства права!

Теги:

Футей Богдан, правова держава, верховенство права, Тимошенко Ю.

Джерело:

Радіо свобода

Залиште коментар