Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Близько 400 чиновників люстрували

0 47

 

За 100 днів дії закону про очищення влади було люстровано 374 чиновники.

Про це на брифінгу в п’ятницю в Києві повідомила керівник інформаційного відділу люстраційного комітету Олександра Дрік, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Під дію закону потрапили 374 людини, але це ті особи, котрі не пішли з посади за власним бажанням і до них було застосовано закон”, – повідомила вона. Дрік пояснила, що закон про очищення влади передбачає не звільнення людини, а заборону доступу до держслужби. Вона також розповіла про поширені схеми, які використовують чиновники, щоб уникнути люстрації.

За словами Дрік, найпопулярнішим способом відходу від люстрації є отримання статусу учасника бойових дій. “За нашою інформацією, багато хто не є суб’єктами бойових дій, але отримали такий статус, що звільняє від люстрації. Такий статус на сьогодні – єдиний імунітет, який може врятувати чиновника від люстрації”, – сказала вона.

Експерт навела приклад, коли народні депутати змусили заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України Дмитра Ісаєнка написати заяву про відмову від такого статусу.

 Крім того, за її словами, кожен другий чиновник намагається поновитися на посаді через суд. “Вони намагаються оскаржити пряму норму закону”, – підкреслила вона, зазначивши, що на сьогодні в судах знаходяться 174 таких справи.

Джерело:

Інтерфакс Україна

Залиште коментар