Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Бюджет не для бідних

0 15

Завідувач відділом дослідження рівня життя населення Інституту демографії і соціальних досліджень НАНУ Людмила Черенько констатувала, що більше всього соціальних пільг в Україні отримують багаті громадяни.

«10% найбідніших від системи пільг мають 2%, а 10% найбагатших – 22%. На десять груп розбито все населення: від найбіднішого до найбагатшого. Якщо узяти цю криву, то вона від кожної наступної групи росте, тобто чим заможніша людина, тим більше він має від системи соціальних пільг», — повідомила Черенько на прес-конференції в Києві.

Вона констатувала, що перерозподіл коштів платників податків відбувається не «у бік бідних, а у бік багатих». При цьому Черенько звернула увагу на низьку адресність цієї підтримки.

Як повідомляє Дзеркало тижня, вона підкреслила, що практично в кожному другому українському домогосподарстві сьогодні проживає хоч би один пільговик, який користується щонайменше однією пільгою.

«А якщо додати всі програми державної соціальної допомоги на дітей, житлові субсидії і таке інше, то більше половини населення України є учасниками державних соціальних програм. Я навіть не враховую сюди пенсії. Це тільки пільги, допомога, субсидії», — відзначила Черенько.

Теги:

соціальний захист, державний бюджет

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар