Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Біржа проти законопроекту про депозитарну систему

0 15

“Українська біржа”, просить президента Віктора Януковича ветувати закон про депозитарну систему. Про це йдеться у відкритому листі біржі до глави держави. “Звертаємося до Вас з проханням повернути закон до Верховної Ради для повторного розгляду з пропозиціями усунути норми, які будуть заважати розвитку фондового ринку та порушувати права його учасників”, – наголошується в листі.

Серед неприйнятних норм закону біржа, зокрема, називає плановане створення в рамках структури фондового ринку Розрахункового центру, підконтрольного НБУ.

“Розрахунковий центр монополізує низку послуг на фондовому ринку, а саме: розрахунки за угодами, укладеними на біржі за принципом “поставка проти платежу”; клірингову діяльність; кліринг державних і муніципальних цінних паперів, здійснення виплат доходів за всіма цінними паперами; здійснення виплат в порядку погашення цінних паперів”, – йдеться в листі.

“Українська біржа” підкреслює, що законопроект було прийнято парламентом у першому читанні в прийнятній редакції, проте при доопрацюванні документа до другого читання до нього було внесено істотні зміни, які роблять його вступ в силу неприпустимим.

Крім того, за даними біржі, закон містить безліч помилок і різних норм, що негативно впливають на розвиток інфраструктури фінансового ринку.

Сьогодні, 20 вересня, “Українська біржа” припиняла торги з 10:00 до 11:00 на знак незгоди з прийнятим Радою законом про депозитарну систему.

Теги:

депозитарій

Залиште коментар