Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Біометричні паспорти коштуватимуть 500 гривень

0 17

Новий закон про біометричні паспорти подано на розгляд Верховної Ради. Якщо закон вступить в силу, паспорт перестане бути обов’язковим документом. Ті, кому за кордон не потрібно, зможуть обмежитися “посвідченням громадянина України” (внутрішній паспорт). Звичайний паспорт, видаватимуть, як і зараз, з 16 років, замість оцифрованого фото туди вклеїти звичайну картку і підпис оцифровувати не стануть (як і зараз). Чип в свідоцтво не вмонтують. При цьому посвідчення буде ходити на правах паспорта – по ньому можна буде здійснювати банківські операції, підписувати договори. Воно буде безстроковим – треба буде тільки фото переклеювати.

Тоді як біометричний паспорт видаватимуть на 10 років, а тим, хто не досяг повноліття, – на п’ять. Можна буде мати і обидва документи – і паспорт, і посвідчення. Новий паспорт може коштувати до 500 гривень. За словами голови громадської ради при МВС Едуарда Багірова, ціна паспорта залежатиме від апетиту чиновників і закладеної комерційної вигоди самої фірми, яка друкуватиме паспорти. “Вартість може бути від 130 гривень до 500 гривень. Але якщо віддати процес в монополію комерційній структурі, то через півроку паспорт може коштувати і 3000 гривень”, – сказав Багіров.

Теги:

посвідчення особи, громадянство

Джерело:

ТСН

Залиште коментар