Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Білорусів будуть заарештовувати без санкції прокурора

0 34
Президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував реформу системи правоохоронних органів, відповідно до якої санкції на арешт громадян зможе давати не лише прокуратура, а й голови КДБ і МВС.

Президент Білорусі повідомив, що система розподілу повноважень щодо ведення кримінальних справ потребує суттєвої корекції. Він закликав уникати догм, “до корегування яких всі бояться підступити”.

“Не треба посилатися на те, що існує система, прописана ще у підручниках, і без неї, мовляв, все буде зруйноване. Життя не стоїть на місці. Форми злочинних дій стають дедалі складнішими і витонченішими, тому правила будемо формувати так, як велить час, як потрібно для справи”, – скав Лукашенко на нараді з питань вдосконалення законодавства у сфері боротьби зі злочинністю.

Модернізація білоруського законодавства, за версією Олександра Лукашенка, повинна полягати у тому, щоб арешти відбувалися без санкції прокурора. При цьому президент Білорусі зазначив, що у реформі немає нічого “надзвичайного”.

“Невже керівники такого високого рангу менш компетентні, ніж прокурор, який дає санкцію?! Жодні міжнародні зобов’язання і стандарти ми тут не порушуємо – йдеться про механізм, а не про прийняття позасудових рішень”, – наголосив Лукашенко.

Адміністрації президента доручено до 1 січня 2010 року завершити роботу над законопроектом, в якому будуть внесені зміни у механізм регулювання оперативно-розшукової діяльності, і передати його в парламент. У КДБ та МВС відразу підтримали ініціативу президента, а конституційний суд Білорусі запевнив, що пропоновані заходи “не суперечать ні нормам білоруської конституції, ні міжнародним стандартам”.

Водночас білоруські правозахисники вважають, що цієї реформою Лукашенко хоче поставити під свій контроль всю роботу правоохоронних органів. Крім того, як заявив в інтерв’ю газеті глава юридичної служби Білоруського Гельсінського комітету Гаррі Погоняйло, передбачувані зміни сильно вдарять і по правах підслідних, оскільки у такому випадку МВС, КДБ і ДФК можуть не побоюватися контролю зі сторони прокуратури.

Нагадаємо, раніше Лукашенко повідомив про намір створити єдиний слідчий комітет при президентові країни, який боротиметься з корупцією у силових відомствах.

Джерело:

ТСН

Залиште коментар