Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Безоплатна правова допомога: знайшлась робота для професійних адвокатів

0 18

Оцінювати якість безоплатної правової допомоги громадянам, яка надаватиметься за рахунок бюджетних коштів, пропонується доручити професійним адвокатам-оцінювачам.

Необхідність внесення цих та інших змін до закону «Про безоплатну правову допомогу» обговорювалася на першому засіданні робочої групи з удосконалення законодавства про безоплатну правову допомогу, що була створена наказом Міністерства юстиції України. Засідання відбувалося 9-10 лютого 2012 року, у ході якого було прийнято рішення про підготовку відповідного законопроекту. Планується, що роботу над проектом буде завершено до кінця лютого поточного року. Про це повідомляє прес-служба Мінюсту.

Крім того, у ході засідання обговорювалась можливість утворення спеціального координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги, який адмініструватиме мережу центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Як повідомлялося раніше, Міністерство юстиції до кінця цього року планує утворити 27 таких регіональних центрів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Як відомо, Закон України «Про безоплатну правову допомогу», набрав чинності 9 липня 2011 року. Після ухвалення закону, з липня 2011 року, в країні розпочалося поетапне формування системи надання первинної та вторинної безоплатної юридичної допомоги громадянам України.

На сьогодні, в Україні вже реалізовано можливість отримання громадянами України безоплатної первинної юридичної допомоги, зокрема, на базі 733 громадських приймалень, що були створені при територіальних управліннях юстиції. Такі ж громадські приймальні мають будуть створені при органах виконавчої влади Автономної Республіки Крим, територіальних органах центральних органів виконавчої влади, місцевих органах виконавчої влади.

До 1 січня 2013 року Міністерство юстиції утворить при управліннях юстиції областях, містах Києві та Севастополі центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Такі центри надаватимуть допомогу у складанні процесуальних документів, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, захисті від обвинувачення.

З 1 січня 2013 року такі центри забезпечуватимуть надання безоплатної правової допомоги особам, до яких застосовано адміністративне затримання та арешт; підозрюваним у вчиненні злочину особам, які затримані органами дізнання та слідства; особам, до яких як запобіжний захід обрано взяття під варту; особам, у справах яких відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України участь захисника є обов’язковою. Надання безоплатної вторинної правової допомоги іншим категоріям осіб, які згідно із законом мають право на таку допомогу, забезпечуватиметься поетапно, починаючи з 1 січня 2014 року.

У повному обсязі, передбаченому законом, всі види безоплатної правової допомоги надаватимуться всім категоріям осіб з 1 січня 2017 року.

Теги:

Міністерство юстиції, безоплатна первинна правова допомога, безоплатна вторинна правова допомога

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар