Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Бензин зі смаком спирту

0 20

Українським автомобілістам незабаром доведеться їздити на бензині із добавкою спирту — Рада ухвалила закон про розвиток виробництва і споживання біопального.

Найближчими роками весь український бензин може стати біопальним. Верховна Рада України ухвалила в цілому урядовий законопроект “Про виробництво і використання моторного палива з вмістом біокомпонентів”, що запроваджує обов’язкове використання біоетанолу в бензині, який виробляться і продається в Україні. За його підтримку проголосували 252 депутати. Наступного року встановлюється лише рекомендаційна норма за змістом біоетанолу — не менше 5%. Але в 2014-2015 роках вона стане обов’язковою, повідомляє Коммерсантъ-Украина, а з 2016 року вміст спирту в бензині має бути не менше 7%.

Закон передбачає, що вже цього року не менше 2% пального на ринку повинно бути із спиртом в кількості, відповідній євростандартам. Зокрема, в 2013-му — 5,75%, в 2014-му — 15%, в 2015-му — 20%. Причому для Києва, ці цифри мають бути вище в 1,5 рази, так депутати піклуються про екологію столиці, адже спиртобензин дає менше шкідливих викидів.

Ухвалення цих норм повинне знизити імпортозалежність українського паливного ринку і рівень шкідливих викидів автотранспортом. До того ж зростання виробництва біоетанолу дозволить завантажити 38 простоюючи заводів, що входять в держпідприємство Укрспирт, і зберегти 30 тис. робочих місць. Міністр агрополітики і продовольства Микола Присяжнюк оцінив можливості виробництва біопального майже в 5 млн. т в рік, що, на його думку, дозволить на 30% замістити імпорт бензинів.

Так само, на думку одного з авторів закону, нардепа Григорія Калетника (ПР), бензин з етанолом буде дешевший звичайного за рахунок державних дотацій (за оцінками — приблизно на 1 грн../л.), аби його купували. Насамперед таким пальним забезпечать держтранспор. Експерти ж про спиртобензин висловлюються обережно стверджуючи, що запроваджувати новинку потрібно одночасно з контролем якості нафтопродуктів, який нині Держстандарт практично не здійснює, оскільки немає засобів: “Сьогодні через відсутність контролю якості пального з боку держави ринок переповнений «бодягой», а якщо ще узаконять добавку спирту, то кількість сурогатів подвоїться”, — підкреслює директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.

Але не дивлячись на відсутність контролю пального біобензин з великим вмістом спирту вже користується популярністю в Україні завдяки своїй ціні. Хоча при цьому не потрібно упускати той момент, що високий вміст біоетанолу в бензині може призвести до проблем паливної системи в автомобілів, вироблених до 2008 року і не пристосованих до вмісту біоетанолу.

Теги:

Бензин, законопроект, біопаливо, ціна, біоетанол

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар