Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Банки і кредитні спілки більше не зможуть нав’язувати клієнтам свої суди

0 15

Верховна Рада виключила з підвідомчості третейських судів справи у спорах щодо захисту прав споживача, у тому числі споживачів послуг банку (кредитної спілки). За прийняття в цілому законопроекту № 6670-1 проголосували 256 депутатів при мінімально необхідних 226.

Закон передбачає, що третейські суди припиняють розгляд справ у спорах про захист прав споживачів, в тому числі споживачів послуг банку (кредитної спілки), розгляд яких було розпочато до дня набуття чинності закону, про що виноситься вмотивована постанова (суду).

У пояснювальній записці до проекту закону зазначалося, що в сфері споживання товарів, робіт і послуг продавцями, виконавцями робіт або постачальниками послуг споживачеві часто нав’язували таку умову договору, як звернення до третейського суду у разі виникнення спору.

В основному така практика спостерігалася у сфері надання банківських та страхових послуг, де споживач (клієнт) є “заручником” так званих типових договорів; в результаті таких умов договору на споживача покладалася додаткове фінансове навантаження (третейський збір та інші платежі), крім цього, споживач позбавлявся права на звернення до загального суду по захист своїх порушених прав.

Нагадаємо, закон, що дає змогу громадянам захищати свої права в судах загальної юрисдикції замість третейських, Рада намагалася прийняти ще на початку липня 2010 року, однак тоді його підтримали лише 12 депутатів.

Теги:

третейські суди

Залиште коментар