Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Банкам відкриють доступ до реєстру банкротів

0 34

Громадська рада при Міністерстві юстиції підтримала ініціативу Асоціації «Український Кредитно-банківський Союз» відносно необхідності забезпечення оперативного доступу банків до Єдиної бази даних про підприємства, відносно яких порушено провадження у справі про банкрутство.

Це дозволить зменшити кредитні ризики і підвищити захист вкладників.

Враховуючи значний об’єм кредитів, наданих суб’єктам господарювання (75% кредитного портфеля), банкам необхідна оперативна і достовірна інформація про наявних і потенційних юридичних осіб-позичальників, відзначили в УКБС. Доступ до інформації буде організований з використанням технології web-сервісів, що дозволить інтегрувати перевірки в системи автоматизованої обробки кредитних заявок і зробить неможливим несанкціонований доступ до цих даних.

На сьогодні процес отримання достовірної інформації, що міститься в держреєстрах, є складним і тривалим. Так, інформаційна довідка з реєстру банкрутств видається протягом 10 робочих днів стосовно юридичної особи, що зробила запит. На платній основі за 2 робочих дні дня можна отримати скорочений або повний витяг стосовно боржника, відносно якого порушено провадження у справі про банкрутство. При цьому, якщо в запиті відсутні або вказані неповні відомості, згідно яким здійснюється пошук в реєстрі банкротств, запит повертається заявникові без розгляду.

Для забезпечення оперативного доступу до вказаного реєстру необхідно внести зміни до Положення, затвердженого наказом Мін’юсту від 15.09.2011 № 3018/5.

Джерело:

ЛигаБизнесИнформ

Залиште коментар