Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Банкам заборонили стягувати заборгованість за кредитами

0 20

Верховний суд захистив роздрібних позичальників від банкірів, які намагаються стягнути кредити, термін позовної давності яких минув. Під час судового розгляду про стягнення заборгованості за споживчими кредитами ВСУ зробив правовий висновок  підтвердивши, що п. 7 ч. 11 ст. 11 закону “Про захист прав споживачів” забороняє банку в позасудовому порядку вимагати повернення позики, термін давності якої минув.

Це ускладнить банкірам повернення коштів. “Суть рішення ВСУ в тому, що у випадку закінчення терміну позовної давності кредитор не може звернутися до позичальника з вимогою повернути споживчий кредит. Якщо кредитор все ж звертається з такою вимогою поза терміном позовної давності, в тому числі й у судовому порядку, суд зобов’язаний вказати на незаконність його вимог”, – пояснив правник юридичної фірми Integrites Олег Радутний. Необхідність у роз’ясненні виникла через різне трактування цієї норми судами. “Багато судів трактували цю норму так, що саме позичальник повинен заявити про застосування строку позовної давності. 80 % таких судових рішень приймаються за відсутності позичальника. Суди і банки користуються цим, – зазначає старший партнер адвокатської компанії ” Кравець і партнери” Ростислав Кравець. – Тепер суди зобов’язані відмовляти банкам у позовах, якщо встановлено, що позовна давність минула”.

Залиште коментар