Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Більшість “суддів Майдану” уникнуть догани – люстраційна комісія

0 79

Більшість суддів, які виносили неправомірні рішення під час Революції гідності, уникнуть притягнення до дисциплінарної відповідальності. Про це заявив під час “круглого столу” заступник голови Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів загальної юрисдикції Маркіян Галабала.

“Строк притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності обмежений річним терміном, тобто ТСК та Вища кваліфікаційна комісія суддів не зможуть до судді застосувати дисциплінарне стягнення у вигляді догани, якщо після винесення ним рішення минув рік”, – сказав він.

Галабала нагадав, що рішення суддів про заборону мирних зібрань, позбавлення водійських прав та незаконне утримання під вартою датувалися в основному січнем-лютим нинішнього року. Тобто, фактично, через два місяці судді, дії яких ТСК чи ВККСУ визнають неправомірними, уникнуть догани.

Він підкреслив, що за два місяці уповноважені органи не впораються з розглядом усіх скарг, оскільки ТСК наразі не працює через відсутність кворуму, а до ВККСУ надійшло 8 тис. скарг, які комісія не встигне розглянути.

Водночас термін давності ніяк не позначиться на суддях, котрі, за рішеннями ТСК та ВККСУ, підпадатимуть під звільнення за порушення присяги, а також порушенні відносно них кримінальних справ за винесення неправосудних рішень.

Заступник голови ТСК повідомив, що існує ініціатива внести зміни до законів “Про судоустрій та статус суддів” та “Вищу раду юстиції”, з тим, щоб викреслити з них норму про обмеження у притягненні суддів до дисциплінарної відповідальності.

Джерело:

Укринформ

Залиште коментар