Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Архітектурно-будівельну інспекцію реформують

0 83

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства почало роботу над законодавчою базою, яка дозволить реформувати систему державного архітектурно-будівельного контролю.

За інформацією фахівців Мінрегіону, на сьогоднішній день вже підготовлено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань регулювання містобудівної діяльності та державного архітектурно-будівельного контролю» та внесено на розгляд Уряду. Планується, що документ буде розглянуто на найближчому засіданні Кабінету Міністрів України.

Законопроектом зокрема передбачається можливість здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та дозвільно-погоджувальних процедур у будівництві на місцевому рівні.

Проектом також передбачено введення системи державного нагляду за прийняттям рішень у сфері містобудування та здійсненням державного архітектурно-будівельного контролю, вдосконалення процедури подання декларації про виконання підготовчих і будівельних робіт шляхом встановлення вичерпного переліку підстав для їх повернення; виключення необхідності інформування замовниками місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування про отримані документи на початок будівництва та прийняття в експлуатацію об’єктів, скасування відповідальності за неподання такої інформації тощо.

За словами фахівців, концепція реформування держархбудконтролю передбачає дотримання балансу стримувань і противаг між державними та місцевими органами управління. Законопроект обговорили та погодили на засіданні Робочої групи з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Джерело:

svdevelopment

Залиште коментар