Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Арбузов злякався Лавриновича

0 16

Зазначимо, що свій лист міністр юстиції Олександр Лавринович направив до глави НБУ Сергія Арбузова з вимогою скасувати держреєстрацію постанови Нацбанку №278 про зміну правил купівлі-продажу валюти, якщо Нацбанк не відкличе вимогу про зняття ксерокопії паспорта, ще 3 жовтня. При цьому у НБУ обіцяли прийняти рішення про послаблення нових правил у понеділок, 11 жовтня. А 12 жовтня стало відомо, що НБУ відмінив саме необхідність зняття копій паспорта під час обміну валют (при цьому про суми операцій у заяві Арбузова нічого не було сказано).

Зокрема, у листі О. Лавриновича йдеться про те, що в результаті правового аналізу листів НБУ №28-211/3760-11058 і №28-211/3864-11318 Мін’юст встановив: НБУ «фактично змінив механізм здійснення валютно-обмінних операцій» та «передбачив відповідальність за його порушення».

Міністр юстиції уточнює, що цей механізм полягає у необхідності надання банку посвідчення особи для проведення його копіювання та наступного зберігання у документах банку. Мін’юст звертає увагу, що це «не узгоджується з порядком здійснення валютно-обмінних операцій, установлений у п. 1.3 гл. 1 Інструкції», оскільки вимога зберігання в документах для банку копії сторінок паспорта стосується лише операцій на суму понад 50 000 гривень. А операції на меншу суму здійснюються «лише за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу, і відображення таких операцій цією особою у довідках і квитанціях, передбачених гл.5 Інструкції, з вказуванням у них прізвища, імені та по батькові особи». Тобто без копіювання паспорта.

Таким чином Мін’юст дійшов висновку, що «НБУ власною службовою кореспонденцією змінив організаційно-правовий механізм реалізації підзаконного нормативно-правового акта».

У зв’язку з цим Мін’юст вимагає «невідкладно відкликати вказані листи та відмінити їх як такі, що видані з порушенням законодавства».

Любомир ШЕВЧЕНКО

Теги:

Лавринович, Арбузов, НБУ, зняття ксерокопії паспорта, послаблення правил, посвідчення особи, валютно-обмінні операції, довідки та квитанції, кореспонденція, правові новини

Джерело:

ЮВУ № 41 (849)

Залиште коментар