Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

АП: кошти судового збору будуть спрямовані на зміцнення матеріально-технічної бази судів

0 15

28 липня 2011 року Президент України Віктор Янукович підписав Закон України «Про судовий збір», який набирає чинності з 1 листопада цього року. Прийняття Закону стало черговим кроком у здійсненні проголошеної Президентом судової реформи, а введення його в дію істотно зміцнить засади фінансової та організаційної незалежності судів, зазначає пресс-служба Президента України.

Документом передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, – у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Законодавчим актом визначено правові засади справляння судового збору, платників, об’єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Кошти судового збору будуть спрямовані на зміцнення матеріально-технічної бази судів та забезпечення здійснення правосуддя в цілому. Такий механізм використання судового збору дозволить забезпечити стабільну роботу судів.

Слід зазначити, що для незахищених верств населення – таких як пенсіонери, інваліди та інші, законом передбачено пільги або невеликі ставки судового збору.

Закон не несе загрози для засобів масової інформації, оскільки гарантії їх діяльності, встановлені Конституцією України і спеціальним законодавством, зокрема нещодавно ухваленим Законом України «Про доступ до публічної інформації», ніяким чином не обмежуються, говориться в повідомленні.

Водночас посилення незалежності судів – додаткова гарантія свободи слова в Україні.

Теги:

Президент України, судовий збір

Залиште коментар