Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Антимонопольний Комітет вимагає обгрунтованих тарифів у столиці

0 12

Антимонопольний комітет України офіційно рекомендував КМДА, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Державній інспекції з контролю за цінами та Національній комісії регулювання електроенергетики України вжити вичерпних заходів для застосування прозорих й обґрунтованих тарифів на комунальні послуги в Києві.

Як прозвучало, Київська міськдержадміністрація не дотримувалася вимог нормативно-правових актів під час встановлення тарифів на послуги централізованого опалення та постачання гарячої води. Зокрема, у столиці не визначено ні виробників, ні виконавців цих послуг. Внаслідок цього житлово-експлуатаційні організації, що фактично надають послуги, але юридично не визначені їх виконавцями, неможливо притягнути до відповідальності за невиконання зобов’язань перед споживачами. Йдеться, зокрема, про здійснення перерахунків за ненадання або надання не в повному обсязі послуг, зниження їх якості.

При цьому КМДА встановила тарифи на зазначені послуги без належних висновків Державної інспекції з контролю за цінами в місті Києві, за відсутності даних щодо опалювальної площі житлового фонду столиці, без урахування фактичного розподілу виробленої теплоенергії та за умов завищення норм споживання послуг з гарячого водопостачання.

Разом з цим, на вимогу АМКУ Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства повинне внести зміни до Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді. Зокрема, визначити, що виконавцями послуг централізованого опалення та постачання гарячої води можуть бути лише суб’єкти природних монополій, які мають відповідну інфраструктуру.

Про результати проведеної роботи державні органи мають повідомити Комітет упродовж місяця. «Органи влади, відповідальні за встановлення тарифів на послуги ЖКГ у місті Києві, повинні спрацювати як єдиний механізм: злагоджено та рішуче – вартість послуг має бути економічно обґрунтованою. Антимонопольний комітет наполягає на цьому», – зазначив з цього приводу перший заступник голови Комітету Рафаель Кузьмін.

Теги:

АМКУ, тарифи жкг

Залиште коментар