Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Антикорупційні суди мають завершити процес створення дієвої системи запобігання та боротьби з корупцією в Україні, – Павло Петренко

0 26

Створення антикорупційного суду є обов’язковою умовою ефективної боротьби з корупцією. В Україні вже створено нові прозорі органи запобігання корупції та розслідування корупційних злочинів. Справа лише у забезпеченні нормального розгляду таких справ суддями, які керуватимуться не товщиною «конверта», а законом. Про це сьогодні в ході конференції,  присвяченої створенню в Україні спеціалізованих антикорупційних судів, повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

При цьому він зазначив: нині суди виносять виправдувальні вироки в кожній десятій справі, яка стосується корупційних злочинів. Тоді як загальна статистика свідчить, що загалом виправдання отримують менше 1% звинувачених.

«Це означає, що суди саме у корупційних справах згадують всі можливості закону, щоб виправдати корупціонера. При цьому, чим більший розмір хабара, тим лояльніше покарання. Це насторожує і є основною причиною того, чому нам потрібно якнайшвидше сформувати як антикорупційний суд, так і оновити всю судову систему», – зазначив очільник Мін’юсту.

Міністр юстиції також повідомив, що під час обговорення судової реформи в Брюсселі європейські партнери підтвердили готовність допомагати в імплементації прийнятих Парламентом змін.

«Це стосується як проведення на першому етапі прозорих незалежних конкурсів з набору суддів Верховного суду України та апеляційних судів, так і допомоги у формуванні нового антикорупційного суду. Це великий шлях, який ми тільки почали. Нам треба буде докласти ще багато зусиль, щоб забезпечити історію успіху цієї реформи і дати приклад іншим країнам, яким чином можна в такій великій країні швидко замінити стару судову систему з нульовою довірою на нову систему, яка забезпечує права людини», – резюмував Павло Петренко.

Джерело:

Юрліга

Залиште коментар