Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Анонс судових засідань у справах, які можуть бути цікавими для правників, ЗМІ та громадськості

0 4

6 травня Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду розглянув справу № 761/9550/17 щодо зарахування на безкоштовне навчання у КНУ імені Тараса Шевченка за результатами ЗНО у 2015 році. Позов обґрунтовано тим, що експертизи у кримінальній справі за обвинуваченням керівництва Українського центру оцінювання якості освіти у несанкціонованій зміні результатів ЗНО у 2014–2015 роках свідчать про отримання позивачкою на іспитах прохідного балу і про те, що бали трьох осіб, які перевищили її бали, штучно завищені.

Суд першої інстанції задовольнив позов, але апеляційний суд скасував це рішення. Він зазначив, що експертизи в кримінальній справі не можуть визнаватися такими у цивільній справі, до того ж у згаданій кримінальній справі не винесено вироку. Апеляційний суд також вказав, що позивачка обрала неналежний та неефективний спосіб захисту.

Касаційний суд скасував попередні рішення та закрив провадження у справі, оскільки її слід розглядати за правилами адміністративного судочинства. Водночас КЦС ВС повідомив позивачці, що вона може протягом 10 днів звернутися з відповідною заявою, і справа буде передана до належного суду першої інстанції.

12 травня о 10:00 Велика Палата Верхового Суду розгляне справу № 904/4507/18, що містить виключну правову проблему щодо можливості віднесення до судових витрат бонусів, передбачених договором про надання правничої допомоги, залежно від результатів розгляду справи, тобто так званого гонорару успіху.

13 травня о 10:00 відбудеться засідання Великої Палати ВС у зразковій справі № 0640/3835/18 щодо перерахунку щомісячного грошового утримання судді у відставці.
Того ж дня Касаційний кримінальний суд у складі ВС розгляне касаційні скарги в інтересах двох засуджених до 5 років позбавлення волі без конфіскації майна. Цих осіб обвинувачували в тому, що вони за попередньою змовою восени 2018 року на Чернігівщині, погрожуючи власниці автомобіля застосувати насильство, заволоділи її транспортним засобом, а також викрали свідоцтво про його реєстрацію. (Справа № 740/970/19, провадження № 51-718км20)

14 травня ККС ВС розгляне касаційну скаргу засудженого до 9 років позбавлення волі з конфіскацією належного йому на праві власності майна. Особу обвинувачували, зокрема, в тому, що вона навесні 2015 року на Київщині незаконно проникла до володіння потерпілого та вистрелила в нього з переробленої вогнепальної зброї. Через деякий час особа зателефонувала потерпілому й написала йому SMS-повідомлення, вимагаючи передати 10 тис. доларів США та погрожуючи повторно застосувати до нього, а також до його сина насильство, небезпечне для здоров’я. (Справа № 359/8596/15-к, провадження № 51-2587км18)

У порядку письмового провадження 12 травня Касаційний адміністративний суд у складі ВС розгляне справу № 818/1245/17, предметом позову в якій є стягнення Сумським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області з АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

О 14:00 12 травня КАС ВС розгляне справу № 640/1440/19, у якій позивач оскаржує наказ Державної служби геології та надр України про припинення права користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу. Зазначений дозвіл було видано з метою створення наукового полігону на Жуківській площі у частині геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки, впровадження новітніх технологій з поглибленого вилучення нафти і газу.

На 12:00 13 травня Касаційний адміністративний суд призначив до розгляду справу № 802/1452/16-а, у якій позивач просив визнати протиправним та скасувати рішення конкурсного комітету Вінницької облдержадміністрації щодо недопущення його до участі в конкурсі на перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Вінницької області. Підставою для недопущення до участі в конкурсі стало невиконання позивачем вимог щодо надання в конкурсній пропозиції транспортного засобу, пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

13 травня о 14:30 КАС ВС продовжить розгляд справи № 813/3256/18 за позовом ТОВ фірма «Галімпекс-Склодзеркальний завод» до ГУ Держгеокадастру у Львівській області. Позивач вважає проведену відповідачем реєстрацію меж с. Зимна Вода незаконною та просить її скасувати. Суди першої та апеляційної інстанцій позов задовольнили, мотивуючи це тим, що державний реєстратор не перевірив наявності або відсутності обтяжень прав щодо цієї земельної ділянки. З касаційною скаргою до Верховного Суду звернулася Зимноводівська сільська рада, яка не погодилася з рішеннями судів попередніх інстанцій і просила їх скасувати.

Зверніть увагу!

У зв’язку з установленим на території України карантином та запровадженою надзвичайною ситуацією сторони у справах можуть заявити клопотання про перенесення судових засідань. Тому розгляд справ може бути відкладений.

Залиште коментар