Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Amnesty International закликає Україну пришвидшити створення спецоргану

0 54

Amnesty International в Україні в цілому вітає проект закону про реформу прокуратури, що був нещодавно відправлений на розгляд до Венеціанської комісії Ради Європи, однак вважає невиправданою затримку із створенням спецоргану, що розслідуватиме злочини правоохоронців. Про це йдеться у повідомленні організації.

Директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур наголосила, що одним з найбільш важливим аспектом проекту закону про прокуратуру є те, що він забирає повноваження щодо розслідування злочинів міліцією від прокуратури та передає їх окремому слідчому органу.

Згідно з проектом закону і новим Кримінальним процесуальним кодексом, новий орган —  Державне бюро розслідувань — візьме на себе повноваження щодо розслідування злочинів правоохоронців у листопаді 2017 року. Amnesty International вважає, що процес зі створення Бюро повинен розпочатися значно раніше.

«Якщо уряд серйозно ставиться до притягнення  міліції до відповідальності за свої дії, чому встановлюється чотирирічна затримка зі створенням органу, покликаного виконувати цю роботу?» – сказала Мазур.

За її словами, події у Врадіївці – це тільки найсвіжіший приклад того, чому Україні треба терміново вирішити проблему міліцейського свавілля. Amnesty International направила листа народним депутатам, в якому закликала їх включити в законопроект механізм ефективного запобігання змови між прокурорами та співробітниками правоохоронних органів з метою забезпечення ефективного слідства, що здійснюватиметься Державним бюро розслідування.

Теги:

Державне бюро розслідувань

Залиште коментар