Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Amnesty International закликає закріпити можливість визнання Україною юрисдикції МКС

0 24

Правозахисна організація Amnesty International закликає Верховну Раду закріпити в Конституції можливість визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду в Гаазі (Нідерланди). Про це під час круглого столу сказала директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.

“Amnesty International неодноразово зверталася до депутатів і сподівається, що депутати перейдуть від гучних заяв до конкретних дій. І внесений уже законопроект №1788, дуже сподіваємося, що і комітет рекомендуватиме включити його до порядку денного, і переважна більшість депутатів проголосує за нього”, – сказала вона. Мазур додала, що прийняття згаданого законопроекту дозволить ратифікувати римський статут.

На її думку, визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду не стане панацеєю, але буде стримуючим фактором для всіх, хто порушує права людини.

Як повідомляло агентство, 155 депутатів пропонують Раді закріпити в Конституції можливість визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду.

25 лютого 2014 Рада вирішила просити Міжнародний кримінальний суд притягнути до відповідальності колишнього Президента Віктора Януковича та інших вищих посадових осіб України за вчинення злочинів проти людяності, які призвели до особливо тяжких наслідків і масового вбивства українських громадян під час мирних акцій протесту в період з 21 листопада 2013 по 22 лютого 2014 року.

У квітні 2014 прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда почав попередню перевірку звернення України з розслідування злочинів проти мітингувальників в листопаді 2013 – лютому 2014 року.

У червні 2014 комітет Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

Залиште коментар