Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Альтернатива мовному закону

0 20

Депутат від Партії регіонів Сергій Головатий зареєстрував у Верховній Раді законопроект про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні.

Цим законопроектом пропонується визнати таким, що втратив чинність, закон “Про засади державної мовної політики”. У пояснювальній записці С.Головатий зазначає, що у зв’язку із прийняттям закону Ківалова-Колесніченка функціонування української мови як державної в Україні повністю втратило своє регулювання та захист, що у свою чергу створює “загрозу для прав і свобод людини в Україні, для національної безпеки та територіальної цілісності держави”.

Головатий зазначає, що закон “Про засади державної мовної політики” не відповідає європейським стандартам захисту державної мови та мов національних меншин. Він суперечить основним завданням Європейської Хартії регіональних або міноритарних мов. Крім того, закон Ківалова-Колесніченка суперечить Конституції України, оскільки пропонує іншу ніж визначена Конституцією ієрархію нормативно-правових актів.

Натомість Головатий пропонує прийняти закон про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні. Основними відмінностями нового проекту від прийнятого закону є те, що статус регіональної може надаватися тільки на території села, селища та міста районного значення за умови, що на даній території не менше 50% населення становлять представники цієї національної меншини.

Теги:

мовна політика, Головатий Сергій

Джерело:

ТСН

Залиште коментар