Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Альтернативний механізм інформування про затриманих осіб

0 18

Тепер адвокатів з центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги інформуватимуть про затримання осіб не лише правоохоронні органи, але й самі затримані особи безпосередньо, члени їх сімей та близькі родичі, – так прокоментувала Міністр юстиції України Олена Лукаш Постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання осіб», ухвалену на засіданні Кабінету Міністрів України 27 листопада 2013 року.

Так, за результатами моніторингу Координаційного центру з надання правової допомоги, за період з 17 липня по 31 жовтня 2013 року виявлено 358 фактів неповідомлень або неналежних повідомлень центрів щодо затримання осіб. При цьому проблеми з інформуванням зафіксовано у Донецькій, Вінницькій та Кіровоградській областях, зменшення рівня інформування – у Київській, Сумській та Чернівецькій областях.

З 1 січня 2013 року, відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», 27 центрів на всій території України цілодобово організовують надання безоплатної вторинної правової допомоги з боку держави.

Наразі таку допомогу в країні надають приблизно 3 600 адвокатів, щотижня в Україні безоплатну вторинну правову допомогу отримує близько 1500 осіб, у тому числі більше 600 осіб у зв’язку із затриманнями правоохоронними органами.

Джерело:

Мін’юст

Залиште коментар