Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Акти цивільного стану українців, що відбулися на ТОТ, пропонується реєструвати за законами України без звернення до суду

0 60

Сьогодні Уряд підтримав законодавчу ініціативу Мін’юсту та Мінреінтеграції, якою пропонується запровадити позасудову (адміністративну) процедуру державної реєстрації актів цивільного стану, що відбулися на тимчасово окупованих територіях.

Тобто народження, шлюб, розлучення чи смерть на ТОТ можна буде зареєструвати без звернення до суду.

Ініціатором внесення на розгляд проекту акта на засіданні Уряду виступило Міністерство юстиції як орган, що безпосередньо впроваджуватиме зміни. Це має замінити судову процедуру, яка існує з 2016 року.

Також законопроект містить низку норм, які в цілому спрощують для громадян реєстрацію актів цивільного стану.

Після схвалення законопроекту Парламентом українці зможуть звернутися до органів державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) із документами, виданими окупаційними адміністраціями або медичними закладами, розташованими на ТОТ, і отримати взамін українське свідоцтво.

Це жодним чином не означатиме визнання правомірності тимчасової окупації й цілком відповідає міжнародним стандартам, сформульованим Міжнародним судом ООН та Європейським судом з прав людини.

Цей крок є одним з елементів деокупації, адже після звільнення територій фактична реальність, де люди впродовж 9 років народжувались, одружувались, розлучались і помирали, має відповідати юридичній реальності в державних реєстрах.

Додамо, що проведення державної реєстрації буде можливим як в органах юстиції в Україні, так і в закордонних дипломатичних установах.

 

 

 

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Залиште коментар