Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Адвокати Кучми оскаржили порушення кримінальної справи проти екс-президента

0 14

Учора, 16 листопада, адвокати екс-президента Леоніда Кучми Сергій Ульянов і Віктор Петруненко подали скаргу до Печерського райсуду Києва про скасування постанови про порушення кримінальної справи проти Кучми.

“Сьогодні стало очевидним, що матеріали кримінальної справи містять беззаперечні докази невинності другого президента України в інкримінованому йому перевищенні влади, нібито пов’язаному із загибеллю Георгія Гонгадзе. Кучма непричетний до трагічних подій з Гонгадзе”, – йдеться в повідомленні адвокатів Кучми.

Захист повідомляє, що виходячи з того, що відсутність екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка, на свідченнях якого засновано кримінальне переслідування Кучми, унеможливлює судовий розгляд справи та винесення остаточного рішення по суті, адвокати рекомендували Кучмі скористатися конституційним правом і оскаржити в суді порушення справи. В іншому випадку, зазначають адвокати, без будь-яких висновків суду невідомо, скільки триватиме його перебування в “нинішньому невизначеному статусі, який є обмеженням його конституційних прав і свобод”.

“Оскарження порушення кримінальної справи – це можливість у передбачений законом спосіб встановити безпідставність звинувачень і в судовому порядку припинити незаконне кримінальне переслідування Кучми, а також захистити його ім’я від наклепницьких звинувачень і наблизити суспільство до істини щодо справжніх обставин трагедії, що сталася з Георгієм Гонгадзе”, – повідомили адвокати.

Кучма у зв’язку з поданням скарги заявив: “Для мене, як для колишнього керівника держави та її громадянина – справа честі, щоб у цій брудній історії, яка завдає великої шкоди Україні, нарешті була знайдена правда. Особисто я точно знаю в цій історії лише одне: – Кучма невинний! І продовження підміни розслідування справи Гонгадзе так званою “справою Кучми” все далі відводить слідство з правильного шляху і віддаляє його від встановлення істини”.

Як відомо, кримінальну справу стосовно Кучми порушено 21 березня 2011 року. Він звинувачується в перевищенні влади і службових повноважень, що призвели згодом до вбивства журналіста Гонгадзе. Крім того, плівки Миколи Мельниченка визнані речовим доказом у справі.

Джерело:

Кореспондент

Залиште коментар