Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Адвокатський форум: казуси в роботі по новому КПК

0 33

Асоціація адвокатів провела II Щорічний Зимовий Форум по кримінальному праву і процесу. І якщо попередній Форум був більше присвячений праву, зокрема, Закону про декриміналізацію деяких злочинів у сфері господарської діяльності, то темою № 1 цього заходу стали 18 днів роботи за новим КПК. Як виявилось, вже зараз на поверхню спливла безліч проблем, як в роботі правоохоронних органів і прокуратури, так і адвокатів.

Адже зокрема, як відзначає Олег Татаров, заступник керівника Головного слідчого управління МВС, 70% діяльності здійснюється абсолютно по-новому, а також міліції додалося близько 70 складів злочинів, які раніше були підслідні іншим органам.

Очевидні вже на даний момент деякі проблеми при роботі з Реєстром – зокрема, для того, щоб інформація туди потрапила, її повинен затвердити також керівник відповідного органу. О.Татаров сподівається скористатися досвідом Грузії – перевести кримінальні справи в електронну форму, контроль прокурора за слідчим здійснюватиметься в режимі он-лайн.

«Слідчий у себе в кабінеті веде допит свідка і одночасно вносить до бази його відповіді, а прокурор в цей час має доступ в режимі он-лайн до даного документа і може безпосередньо робити зауваження щодо коректності поставлених питань тощо», – описує досвід грузинських колег представник МВС.

Тема допуску адвокатів викликала жваву дискусію серед присутніх, зокрема, Анжеліка Сицько, керівник практики кримінального права ЮФ «Гвоздій і Оберкович», відзначає, що іноді адвокатові пробитися в прокуратуру практично нереально, особливо, якщо це стосується оскарження дій слідчого, який порушує права особи на захист, не пускаючи до нього його захисника.

«Так, адвокати стоять в черзі на рівних умовах із звичайними громадянами», – відзначає Ольга Дмитрієва, партнер ЮФ «Дмитрієва і партнери», президент ААУ. «І на таке стояння в чергах може піти цілий день», – вторить колезі пані Сицько.

Олексій Донський, старший прокурор організаційно-методичного відділу Головного слідчого управління ГПУ, стверджує, що вперше чує про те, щоб адвокатів не пускали до прокурора, тому одноголосно було ухвалено рішення передати в Генпрокуратуру офіційне звернення з даного питання.

Теги:

Асоціація адвокатів України

Джерело:

ЛігаБізнесІнформ

Залиште коментар