Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Адвокатам можуть дозволити мати травматичну зброю

0 15

Про це на прес-конференції в УНІАН сказав заступник голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Валентин Гвоздій.

За його словами, про це йдеться в узгодженому Мін’юстом та Національною асоціацією адвокатів України варіанті змін до закону про адвокатуру та адвокатську діяльність. “Проект планує здійснити ряд покращень в галузі безпеки адвоката, пропонується, в тому числі, надати право адвокатам використовувати і застосовувати спеціальні засоби захисту… Мова не йде, звісно, про вогнепальну зброю, принаймні після широкого обговорення ми дійшли згоди, що спеціальні засоби для відстрілу гумових куль адвокатам необхідні”, – наголосив Гвоздій. Він підкреслив, що в цілому адвокати потребують гарантій безпеки своєї діяльності. “Гарантії професійної діяльності, вони записані в законі, вони є, але вони лише декларативні, немає в законодавстві механізму їх фактичної реалізації”, – наголосив Гвоздій. Також Гвоздій зауважив, що дуже важливо розширити права адвокатів, надати їм можливість отримувати інформацію, в першу чергу від органів державної влади, змінити процедуру отримання повноваження адвоката на ведення справи (отримання ордеру замість укладення договору), більш чітко виписати поняття адвокатської таємниці, не дозволяти арешт адвоката тощо. Заступник міністра юстиції України Ігор Алексєєв на прес-конференції зауважив, що експерти розробили дійсно якісний документ і найближчим часом він буде підтриманий Кабміном та винесений на розгляд парламенту. При цьому перед внесенням на розгляд ВР Мін’юст планує отримати експертний висновок міжнародних інстанцій, в тому числі Венеціанської комісії.

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар