Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

АДВОКАТИ ДОЛУЧАЮТЬСЯ ДО СИСТЕМИ БПД.

0 14

Підбито підсумки ХІІI конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги, у м. Київ та 24 областях. За результатами конкурсу 627 адвокатів включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. На сьогодні у Реєстрі загалом 8 171  адвокати.

Конкурс проходив відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 24.05.2021 № 1687/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» з 28 травня по 2 серпня 2021 року.

Це вже 13-ий конкурс, проведений у межах залучення адвокатів до надання БВПД, починаючи із 2012 року.

«Постійне проведення конкурсів з відбору адвокатів надзвичайно важливе для системи безоплатної правової допомоги. У нас є окремі райони, де взагалі немає або є один адвокат. І коли виникає потреба в правовій допомозі, адвокати приїжджають до клієнтів із сусідніх районів. Якщо у певних категоріях цивільних та адміністративних справ ми можемо залучати до надання правової допомоги наших юристів, то у кримінальному процесі виключно адвокати можуть захищати клієнта», – розповів в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

З 1 січня 2013 року по 1 серпня 2021 року адвокати отримали 705,8 тис. доручень для захисту у кримінальних справах та у випадках затримання та арешту. Щодо представництва інтересів у судах або складання процесуальних документів у цивільних та адміністративних справах, то з 1 липня 2015 року по 1 серпня 2021 року адвокати отримали 201,1 тис. доручень. У доробку адвокатів, які співпрацюють з системою БПД, – 1 276 випадків винесення виправдувального вироку або скасування обвинувального вироку та закриття провадження судом апеляційної, касаційної інстанції. Є також чимало задоволених позовів про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, зміну розміру аліментів, усиновлення, встановлення фактів, що мають юридичне значення, стягнення моральної та матеріальної шкоди, завданої злочином, оскарження стягнення заборгованості за кредитом та багато інших справ.

«Ми постійно ведемо роботу з адвокатським середовищем, роз’яснюємо що таке система безоплатної правової допомоги, які переваги співпраці з нами. Проводимо тренінги, семінари, організовуємо зустрічі та дискусії, що сприяють комунікації всередині правової спільноти», — зазначив Олександр Баранов.

Кабінет Міністрів України постановою від 12 травня 2021 року № 464 вніс зміни до Порядку і умов проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги. Серед змін — можливість проводити засідання конкурсної комісії дистанційно в режимі відеоконференції за умови наявності технічної можливості. Крім того, за рішенням комісії співбесіда з адвокатом може проводитися дистанційно в режимі відеоконференції за умови наявності технічної можливості.

Відповідно до Порядку конкурс проходив у два етапи, а обов’язковою умовою участі адвокатів у конкурсі є проходження дистанційного курсу «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги».

Для участі у конкурсі зареєструвалися 766 адвокатів, документи яких відповідають встановленим вимогам. Дистанційний курс успішно пройшли 704 адвокати, оцінка за результатами його проходження формується автоматично.

Конкурсні комісії розглянули документи адвокатів та оцінили за критеріями стажу адвокатської діяльності, наявності або відсутності застосування до них дисциплінарних стягнень, а також результати проходження дистанційного курсу.

Другий етап конкурсу передбачав індивідуальні співбесіди адвокатів з конкурсною комісією. Ключовим при оцінюванні готовності адвокатів до надання безоплатної правової допомоги стала їх мотивація, а також емоційна врівноваженість, комунікабельність та вміння представити приклади надання правової допомоги.

Цього року вперше у деяких регіонах конкурс адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги, проходив у змішаному форматі – як офлайн, так і онлайн. Зокрема, у Києві, Донецькій, Луганській, Миколаївській, Волинській, Одеській областях адвокатам була надана можливість взяти участь у співбесіді дистанційно в режимі відеоконференції.

За підсумками проходження дистанційного курсу, індивідуальних співбесід із конкурсними комісіями в регіонах та з урахуванням наданих оригіналів документів 627 адвокатів включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.

Переглянути статистику щодо динаміки та результатів конкурсу у регіональному розрізі https://www.legalaid.gov.ua/advokatam/konkurs-advokativ/rezultaty-xiii-konkursu/.

Залиште коментар