Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Адмінсуд не погодився з обмеженнями владних повноважень ОДА

0 13

Суд частково скасував рішення Івано-Франківської облради, згідно з яким облдержадміністрацію мало бути позбавлено низки повноважень, делегованих їй ще у 1997 році.

Івано-Франківський окружний адміністративний суд 9 січня частково задовольнив позов заступника прокурора області, скасувавши низку пунктів неоднозначного рішення обласної ради, прийнятого 10 грудня.

Згідно з цим документом, облдержадміністрацію мало бути позбавлено низки повноважень, делегованих їй ще у 1997 році, а для подальшого здійснення цих повноважень у складі виконавчого апарату облради було передбачено створення виконавчого комітету.

Позивач – заступник прокурора Івано-Франківської області – доводив, що закон “Про місцеві державні адміністрації” (стаття 29) не допускає можливості припинення дії рішення про делегування повноважень місцевим адміністраціям шляхом його скасування чи визнання недійсним. Окрім того, інший закон – “Про місцеве самоврядування в Україні” (ст.58) – свідчить, що в обласних і районних радах створюють виконавчі апарати, а не виконавчі комітети.

Відповідач – обласна рада – категорично заперечив доводи прокурора. У свою чергу юристи представницького органу посилаються на рішення Конституційного суду України від 16 квітня 2009 року за поданням Харківської міської ради, яке підтверджує можливість органу місцевого самоврядування скасовувати свої попередні рішення або вносити до них зміни. А для виконання відібраних у облдержадміністрації повноважень в облраді створюється виконавчий комітет не як окрема структура, а у складі виконавчого апарату.

Тобто, по суті, розширюється лише склад того самого виконавчого апарату облради.

Колегія суддів Івано-Франківського окружного адмінсуду визнала також незаконною підготовку проекту рішення облради про нову структуру і чисельність виконавчого апарату, положення про виконавчий комітет, а також доручення бюджетної комісії облради передбачити в обласному бюджеті-2014 кошти, необхідні для виконання відібраних у облдержадміністрації повноважень. Багато в чому схоже рішення Тернопільської облради 18 грудня скасував Тернопільський окружний адмінсуд.

Залиште коментар