Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

А.Стрижак просить Верховну Раду забезпечити належне виконання рішень КСУ.

0 31

Голова Конституційного суду України (КСУ) Андрій Стрижак звернувся до голови Верховної Ради України Володимира Литвина  з листом, в якому просить парламент забезпечити належне виконання рішень КСУ. Про це повідомляє прес-служба КСУ.

Причиною звернення є складна ситуація, що склалася в країні з виконанням рішень КСУ.

“Є очевидні підстави говорити про факти ігнорування, необґрунтованого затягування виконання рішень КСУ, спроби знівелювати їх шляхом повторного прийняття норм, аналогічних за змістом тим, що були визнані неконституційними”, – сказано в листі.

Зокрема не завжди беруться до уваги положення рішень КСУ, у яких Суд визначає порядок і строки їх виконання і покладає забезпечення виконання рішення на відповідні державні органи.

Так, протягом 2007-2009 рр. КСУ прийняв 76 рішень. У сімох з них у резолютивній частині визначено порядок їх виконання за участю Верховної Ради, але практично виконано лише одне. Решта – у справах про прийняття Конституції та законів України на референдумі, про повноваження прокуратури, щодо конституційності частини третьої статті 14 закону України “Про телебачення і радіомовлення”, щодо конституційності положень п. 2 ч. 1 ст. 49, другого речення ст. 51 закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” – залишаються невиконаними.

Особливо А.Стрижак занепокоєний тим, що ВР законодавчо не врегулювала порядок призначення та звільнення суддів з  адміністративних посад відповідно до рішення КСУ від 16 травня 2007 р.

Голова Суду також зауважив, що парламент не завжди належно реагує на рішення КСУ про визнання неконституційними підзаконних нормативних актів із зазначенням, що прогалина в їх регулюванні має бути усунута законодавцем. Характерним прикладом є ситуація з виконанням рішення КСУ від 9 жовтня 2008 р. № 22-рп/2008, яким визнано неконституційною постанову Кабміну “Про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти” від 20 березня 2008 р. Це питання не вирішене по сьогоднішній день.

Окрім того Голова КСУ вказав на невиправдану практику прийняття нормативних актів про визнання нечинними положень законів, вже визнаних неконституційними, як, наприклад, у випадку із законом “Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України” від 4 вересня 2008 р.

А.Стрижак звернув увагу парламентарів на необхідність удосконалити порядок внесення до офіційних електронних баз  законодавства змін, пов’язаних з виконанням відповідних рішень КСУ, і  врегулювати питання наслідків розгляду Конституційним судом законів (найчастіше у зв’язку з прийняттям закону про держбюджет), якими вносяться зміни до інших законів.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар