Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

“Венеціанська комісія” виступила проти заборони судимим обиратися

20

“Венеціанська комісія” вважає неадекватною пропоновану норму українського виборчого законодавства, відповідно до якої люди, що мають судимість, втрачають право бути обраними. Про це в інтерв’ю Deutsche Welle заявив секретар комісії Томас Маркерт.

“Ця норма представляється неадекватною. Зазвичай такі обмеження висувають лише стосовно осіб, що скоїли тяжкі злочини. І обмеження представницького мандата мають бути частиною судового вироку, винесеного особі за тяжкий злочин. Тут цього не передбачено – йдеться просто про “судимість”, – помітив Макерт.

З його слів, експерти “Венеціанської комісії”, крім цього питання, планують обговорити також спірні питання, що стосуються визначення меж виборчих округів і ділянок, забезпечення прозорості фінансування виборчої кампанії й вільної роботи представників ЗМІ на виборах під час зустрічей у Києві.

Як повідомляли Ukranews, раніше “Венеціанська комісія” закликала українські партії розкривати джерела й суми свого фінансування на виборах.

Теги:

венеціанська комісія, закон про вибори
Комментарии