Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

“Венеціанська комісія” виступила проти заборони судимим обиратися

0 22

“Венеціанська комісія” вважає неадекватною пропоновану норму українського виборчого законодавства, відповідно до якої люди, що мають судимість, втрачають право бути обраними. Про це в інтерв’ю Deutsche Welle заявив секретар комісії Томас Маркерт.

“Ця норма представляється неадекватною. Зазвичай такі обмеження висувають лише стосовно осіб, що скоїли тяжкі злочини. І обмеження представницького мандата мають бути частиною судового вироку, винесеного особі за тяжкий злочин. Тут цього не передбачено – йдеться просто про “судимість”, – помітив Макерт.

З його слів, експерти “Венеціанської комісії”, крім цього питання, планують обговорити також спірні питання, що стосуються визначення меж виборчих округів і ділянок, забезпечення прозорості фінансування виборчої кампанії й вільної роботи представників ЗМІ на виборах під час зустрічей у Києві.

Як повідомляли Ukranews, раніше “Венеціанська комісія” закликала українські партії розкривати джерела й суми свого фінансування на виборах.

Теги:

венеціанська комісія, закон про вибори

Залиште коментар