Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

«Топ-6» абсурдних рішень суду про заборону мирних зібрань

0 29

Перше місце в рейтингу найбільш абсурдних судових рішень про заборону мирних зібрань отримав Черкаський окружний адміністративний суд. Цей суд постановив заборонити мітинг, що, як вважають судді, міг зашкодити іміджеві влади та депутата, проти якого і мала організовуватися  акція протесту: «…Проведення мирного зібрання, направленого на боротьбу з корупційними діяннями голови Черкаської обласної адміністрації, призведе до розповсюдження неправдивих відомостей, що негативно вплине на імідж влади».

Однією із причин заборонити акції під Українським домом у Києві проти мовного закону Ківалова-Колесніченка стало святкування Дня незалежності США. Окружний адміністративний суд Києва послався на важливість цього свята і «реальну загрозу терористичних атак», за що отримав друге місце у рейтингу.

Завершує трійку Миколаївський окружний адміністративний суд, який побачив загрозу в тому, що учасники акції збиралися показово спалити портрет міського голови і начальника департаменту ЖКГ: «Суд вважає що… існує загроза заворушень, бо дана акція буде здійснюватися в небезпечний для здоров’я та впливу на психіку людей та самого організатора спосіб».

Четверте місце також дісталося Миколаївському суду. А п’яте і шосте отримав Харківський окружний адміністративний суд.

Партнерство «За свободу мирних зібрань» об’єднує понад два десятки правозахисних і громадських організацій, які об’єднали свої зусилля з метою ухвалення ліберального закону, що відповідатиме європейським стандартам і захищатиме свободу мирних зібрань.

Теги:

мирні зібрання, суд

Джерело:

Радіо Свобода

Залиште коментар