Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

“Податковий рай” на Кіпрі ліквідований

0 13

Верховна Рада з другої спроби затвердила ратифікацію конвенції між Україною і Кіпром про уникнення подвійного оподаткування та запобігання ухилення від сплати податків на доходи.

Так, за повернення до розгляду відповідного урядового законопроекту №0024 у четвер, 4 липня, проголосували 243 депутати, після чого 244 голосами “за” документ був прийнятий за основу і в цілому.

Нагадаємо, перша спроба Ради затвердити конвенцію провалилася – 18 червня свої голоси віддали лише 215 депутатів.

Як відомо, до цього моменту між Україною і Кіпром діяв договір, підписаний СРСР ще в 1982 році. У наступні роки Україна і Кіпр не могли домовитися, хоча переговори про нові умови велися ще з 1997 року.

Новий договір вдалося підписати восени минулого року, 8 листопада 2012-го, в Нікосії за участю президентів України та Кіпру.

Конвенція замінить чинну нині Угоду між урядами Кіпру та колишнього СРСР про уникнення подвійного оподаткування від 29 жовтня 1982 року. До цього часу від оподаткування звільнялися будь-які доходи, які виникали на території України або Кіпру, які перераховувалися з однієї країни в іншу, за винятком деяких випадків оподаткування фізичних осіб та доходів постійних представництв.

Згідно з новою конвенцією, замість діючих нульових ставок дивіденди українських підприємців будуть обкладатися за ставкою від 5% до 15%. Зокрема, 5% від загальної суми дивідендів сплачує фактичний власник, який володіє не менше 20% капіталу компанії або інвестував в придбання акцій чи інших прав компанії не менш EUR100 тис.

У той же час дохід від акцій інших акціонерів оподатковується за ставкою 15%.

Крім того, замість нульових ставок почнуть діяти 10%-й або 5%-й податок на роялті, 2%-й – на дохід від боргових вимог.

Доходи від відчуження нерухомості можуть оподатковуватися, відповідно до законодавства договірної сторони.

У свою чергу, прибуток від підприємницької діяльності оподатковується тільки в країні, в якій здійснюється така діяльність

Чинна угода з Кіпром про уникнення подвійного оподаткування передбачає відсутність оподаткування роялті та дивідендів, чим активно користуються, в тому числі, і українські бізнесмени, оформляючи володіння українськими активами через кіпрські компанії.

Про те, яке значення Кіпр має для оптимізації оподаткування в Україні, свідчить хоча б те, що ця країна стабільно є найбільшим “іноземним інвестором” у вітчизняну економіку: саме звідти в Україну номінально заходять “іноземні” гроші, які потім же і йдуть назад.

Згідно з даними Держстату, резиденти Кіпру є найбільшими інвесторами в Україну: $ 14,52 млрд на 1 липня 2012 року, або 27,7% від усіх прямих іноземних інвестицій в країну. Далі йдуть німецькі компанії з результатом, вдвічі скромнішим: $ 7,4 млрд, або 14,1%

Теги:

офшор

Залиште коментар