Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

О.Шлапак: Президент занепокоєний відкладенням початку рекапіталізації банків

0 26

Президент занепокоєний тим, що після того, як 5 січня завершилася перевірка першої групи з 17 банків, до сьогодні, незважаючи на те, що деякі з цих банків потребують рекапіталізації, реальних кроків з її здійснення немає.

Про це повідомив під час брифінгу Перший заступник Глави Секретаріату Президента – представник Президента у Кабінеті міністрів Олександр Шлапак.

При цьому, за словами Олександра Шлапака, Президент підкреслює, що активне втручання держави у проблемні банки в інших державах привело до того, що ситуацію у банківському секторі вдалося утримати, хоча вона була не менш, а іноді і більш складною, ніж склалася в Україні.

Перший заступник Глави Секретаріату повідомив, що Президент поставив завдання провести координаційні наради і завершити підготовку нормативної бази для проведення процедури рекапіталізації, і у тому разі, якщо виникне потреба, підготувати зміни до законодавства, з тим, щоб не пізніше ніж у 10-денний термін розпочати реальну процедуру рекапіталізації українських банків.

При цьому Олександр Шлапак запевнив у тому, що НБУ поки що не звертався з офіційним запитом до уряду щодо рекапіталізації хоча б якихось банків. Таким чином, будь-які опубліковані списки таких банків треба вважати неправдивими.

«Позиція Президента наступна: всі українські банки, які на сьогодні мають велику кількість вкладників і перед якими відповідним чином держава несе зобов’язання, повинні бути підтримані через системну рекапіталізацію», – наголосив Олександр Шлапак.

Залиште коментар